Bolidy zespołu Mercedes z nowym malowaniem podczas GP Abu Zabi

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Zespół Mercedes zamierza zmodyfikować malowanie bolidów W11 na finałowy wyścig w Abu Zabi. Niemiecka ekipa chce w ten sposób wyrazić wdzięczność swoim pracownikom w fabrykach w Brixworth oraz Brackley.

W poprzednich sezonach oba bolidy zespołu Mercedesa były srebrne, zgodnie z historycznym przydomkiem "Srebrnych Strzał". W czerwcu ekipa z Brackley zdecydowała się jednak pokryć samochody czarnym kolorem, aby przeciwstawić się rasizmowi i dyskryminacji.

W nadchodzący weekend bolidy W11 będą wyglądały jednak nieco inaczej.

"W ten weekend w Abu Zabi mamy wyjątkową niespodziankę dla członków naszego zespołu" - powiedział Toto Wolff, szef zespołu Mercedes.

"W sobotę i niedzielę będziemy dysponowali nieco innymi barwami z nazwiskami wszystkich osób na samochodzie, aby uhonorować ogromne zaangażowanie i determinację osób pracujących w Brixworth oraz Brackley."

"W tym roku wszyscy mocno parli, podnosząc poprzeczkę w tym niezwykle intensywnym sezonie i mamy nadzieję, że ten gest w jakiś sposób okaże uznanie, jakim darzymy osoby zaangażowane."

"Abu Zabi to miły weekend wyścigowy z klimatem końca sezonu i interesującym torem dla inżynierów."

"W tym roku atmosfera będzie nieco inna za sprawą środków kontroli COVID-19, ale jesteśmy zmotywowani jak zawsze, aby zakończyć sezon z dobrym wynikiem i rozpocząć pozytywnie zimową przerwę."

Zespół Mercedes nadal nie ujawnił składu kierowców na najbliższy weekend wyścigowy w Abu Zabi.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images