Bottas: Będę chciał powtórzyć triumf z sezonu 2017

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas, pomimo kolejnej przegranej w kwalifikacjach z Lewisem Hamiltonem i Maxem Verstappenem, uważa, że może jutro powalczyć o zwycięstwo za sprawą odmiennej strategii i charakterystyki toru Sochi Autodrom.

31-latek kolejny raz w tym sezonie dominował w piątkowych sesjach treningowych, jednak ich wyniki ponownie nie przełożyły się na dyspozycję Fina w kwalifikacjach, gdzie kolejny raz musiał uznać wyższość swojego partnera z zespołu oraz Maxa Verstappena z Red Bulla.

Kierowca Mercedesa uważa jednak, że jego mocną stroną w trakcie wyścigu będą pośrednie opony, które charakteryzują się większą wytrzymałością. Fin po zakończeniu kwalifikacji nawiązał do sezonu 2017, gdzie wówczas na tym obiekcie również startował z trzeciego pola, a ostatecznie ukończył rywalizację na pierwszym miejscu. Ówczesne zwycięstwo było również dla Bottasa jego pierwszym triumfem w Formule 1.

„Dotychczasowy przebieg weekendu był dla mnie bardzo dobry” – przyznał Fin.

„Pierwsze dwa segmenty czasówki poszły mi naprawdę dobrze. W finałowej części kwalifikacji udało mi się znaleźć pewne rezerwy, które wykorzystałem. Jednak Lewis i Max dokonali większych postępów i finalnie zostałem przez nich pokonany.”

„Problemem kolejny raz były opony, które są bardzo wrażliwe i ciężko jest trafić z nimi w optymalne okno pracy. Podczas mojego pierwszego przejazdu moje ogumienie miało zbyt niską temperaturę. Podczas drugiego wyjazdu nie wiem, dlaczego, ale nie mogłem pojechać szybciej. Mój wynik pozostawia oczywiście wiele do życzenia, ale trzecia lokata nie jest najgorszym punktem startowym na tym torze, zwłaszcza, że będę dysponował na starcie lepszą mieszanką.”

„Historia kolejny raz się powtarza na tym torze. W 2017 roku również startowałem tutaj z trzeciego pola i każdy wie, jak potoczył się wówczas tamten wyścig. Postaram się jutro dać z siebie wszystko, aby powtórzyć sukces sprzed trzech lat. Wyścig jest długi i wiele może się wydarzyć, więc uważam, że walka o zwycięstwo jest nadal otwarta” – zakończył.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images