Bottas: Będę do końca sezonu walczył o mistrzostwo

Valtteri Bottas nie krył swojej lekkiej frustracji po zakończonym wyścigu na torze Silverstone, która była spowodowana kolejnym przegranym wyścigiem.

Fin obronił pierwszą lokatę wywalczoną w kwalifikacjach i bronił się przed Hamiltonem, jednak wyjazd samochodu bezpieczeństwa pokrzyżowało plany strategiczne i utratę prowadzenia.

"To nie był mój dzień. Tak mogę najlepiej opisać wyścig w moim wykonaniu" - powiedział Valtteri Bottas.

"Pierwsza połowa była dla mnie dość wymagająca, ale dałem z siebie wszystko i obroniłem swoją pozycję przed Lewisem. W późniejszej fazie wyścigu zdecydowanie zabrakło mi szczęścia i na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa, co usytuowało Lewisa w komfortowej sytuacji, ponieważ mógł zjechać do alei serwisowej i wyjechać z niej przede mną."

"Do pozytywów mogę zaliczyć nasze tempo, które było wyśmienite oraz zachowanie bolidu, które również było perfekcyjne i pozwalało nam cisnąć z całych sił."

Valtteri Bottas jest jednak nadal bojowo nastawiony w kwestii walki o mistrzostwo świata, o które będzie walczył ze swoim kolegą z zespołu. Aktualnie fiński kierowca zajmuję drugą pozycję w klasyfikacji generalnej i traci do Lewisa Hamiltona dokładnie 39 punktów. Kierowca Mercedesa zaznacza jednak, że sezon nadal trwa i wszystko może się jeszcze wydarzyć.

"Kolejny raz dojeżdżam do mety za Lewisem, co nie jest dobrą informacją dla mnie, szczególnie że do wyścigu startowałem z pierwszego pola. Mimo wszystko nie poddaję się i nadal będę walczył o zdobycie mistrzostwa w tym sezonie."

"Do końca sezonu pozostało jeszcze bardzo dużo wyścigów, więc wszystko może się wydarzyć" - podsumował kierowca Mercedesa.