Bottas: Byłem bliski zakończenia kariery w F1 po wyścigu w Soczi

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas otwarcie przyznał, że był bliski zakończenia kariery w F1 po GP Rosji w sezonie 2018, kiedy na skutek polecenia zespołu musiał oddać zwycięstwo Lewisowi Hamiltonowi.

Fin z całą pewnością nie wspomina dobrze wyścigu na torze w Soczi z sezonu 2018. Po wygranych kwalifikacjach i pewnym prowadzeniu przez znaczną część niedzielnej rywalizacji, w wyniku polecenia zespołowego, musiał oddać pierwsze miejsce Lewisowi Hamiltonowi, który walczył wówczas o tytuł mistrzowski z Sebastianem Vettelem.

„To był dla mnie ciężki wyścig. Długo nie mogłem się pogodzić z tym, jak to się skończyło. Byłem naprawdę zły i szczerze mówiąc zadawałem sobie pytanie «dlaczego to robię?». Myślałem nawet o zakończeniu kariery w Formule 1. Tuż po wyścigu powiedziałem, że nigdy więcej tego nie zrobię. Jeśli twój partner wygrywa, a ty jesteś na drugim miejscu, to czujesz się jak przegrany” – stwierdził Bottas.

31-latek podkreśla również, że jest bardzo zdeterminowany do tego, aby udowodnić wszystkim swoją wartość.

„W przeszłości byłem drugi, ale chcę pokazać, że nie jestem tylko numerem dwa. Choć w zespole nikt tego nie przyznaje to podświadomie wyznaczyli kierowcę nr 1. i 2.. Czasami ludzie w naszej ekipie musieli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy traktujemy Lewisa i Valtteriego w równy sposób.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images