Bottas: Jestem przekonany, że w Baku mieliśmy fundamentalne problemy z samochodem

Valtteri Bottas - Alfa Romeo F1 Team Orlen / © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI

Valtteri Bottas z zespołu Alfa Romeo przyznał po słabym występie w Baku, że brak tempa podczas tej rundy, był spowodowany problemami z samochodem.

Weekend ponownie nie zaczął się dobrze dla fińskiego kierowcy, który wszystkie sesje treningowe zakończył w połowie drugiej dziesiątki, co przełożyło się również na wynik kwalifikacji.

Lider zespołu z Hinwil pierwszy raz w tym sezonie okazał się wolniejszy od swojego kolegi z zespołu i zakończył czasówkę dopiero na piętnastej pozycji.

Tempo wyścigowe Bottasa również pozostawiało wiele do życzenia i awans o cztery pozycje w górę Fin zanotował jedynie po awariach kierowców Ferrari, problemach z DRS'em Yukiego Tsunody oraz wycofaniu się Zhou Guanyu.

Po rywalizacji na Baku City Circuit podopieczny Alfy Romeo nie krył swojego niezadowolenia, wierząc jednak, że tak słabe tempo musiało wynikać z wnętrza samochodu.

„Niedzielny wyścig wydawał się bardzo długi, ponieważ brakowało nam tempa. Uważam, że z samochodem było coś fundamentalnie nie tak, musimy to prześledzić” – wyjaśnił Bottas.

„Nie miałem szans, by dorównać czasom Zhou, on był w innej lidze, prawie o sekundę szybszy, co jest dla mnie trochę dziwne.”

Były kierowca Mercedesa podkreślił dodatkowo, że brak osiągów zauważył w różnych warunkach.

„Naprawdę nie było różnicy, jaką mamy mieszankę. Czułem się zupełnie jak w sobotę i nie mogłem doprowadzić opon do pracy na jednym okrążeniu.”

Valtteri Bottas w ośmiu dotychczasowych rundach zdobył czterdzieści punktów dla zespołu, podczas gdy Zhou Guanyu zaledwie jeden.

Image: © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI