Bottas: Jestem zadowolony z wyniku i tempa wyścigowego

Valtteri Bottas ukończył niedzielny wyścig na najniższym stopniu podium mimo tego, był bardzo zadowolony z uzyskanego rezultatu i swojego tempa wyścigowego.

Kierowca Mercedesa podczas sobotniej czasówki dość mocno rozbił swój bolid w końcowej fazie okrążenia. W związku z tym mechanicy mieli spory ból głowy przed startem niedzielnego wyścigu. Ostatecznie bolid Bottasa udało się odbudować na czas, a w jego aucie dokonano wymiany aż dwudziestu pięciu komponentów. Cała naprawa odbyła się zgodnie z zasadami i w limicie, co skutkowało brakiem jakichkolwiek kar dla fińskiego kierowcy.

"To był dobry dzień. Jeżeli mam go porównywać z sobotą" - powiedział Valtteri Bottas.

"Jestem zadowolony z mojego wyniku. Podium to naprawdę dobry rezultat patrząc na problemy, których doznałem w sobotę. Chciałbym z tego miejsca podziękować moim mechanikom, którzy wykonali kawał dobrej roboty. W moim bolidzie dokonano bardzo wielu wymian części, a mimo to sprawował się bardzo dobrze. Ci ludzie wykonali niesamowitą pracę i jestem im bardzo wdzięczny."

"Na duży plus zasługuje nasze tempo wyścigowe, które było bardzo dobre. Mam jednak spore zastrzeżenia co do mojego startu. Mogłem zachować się lepiej, co przełożyłoby się na moją pozycję wyjściową po pierwszym zakręcie. Niestety na dalszym etapie rywalizacji nie mogłem nic więcej zrobić. Kolejny raz musieliśmy dbać o opony, co nie jest łatwym zadaniem w Meksyku."

Bottas poprawił swoje tempo wyścigowego w ostatnich wyścigach, co może być dobrym prognostykiem przed ostatnimi trzema wyścigami. Kierowca Mercedesa jest jednak świadomy, że walka o tytuł mistrzowski jest już praktycznie przesądzona i to jego partner zespołowy sięgnie w tym sezonie po szóste mistrzostwo w karierze.

"Cały czas ciężko pracuje i staram się rozwijać na wielu płaszczyznach. Zespół zauważył moją poprawę w tempie wyścigowym, co jest na pewno dobrym prognostykiem na trzy ostatnie wyścigi obecnego sezonu. Przed startem sezonu 2020 postaram się trenować jeszcze ciężej, żeby moje wyniki w przyszłym roku były jeszcze lepsze."

"Do końca sezonu pozostały trzy wyścigi. Mam jeszcze matematyczne szanse, ale są one bardzo znikome. Trzeba się pogodzić, że to Lewis okazał się w tym sezonie lepszy. Mimo wszystko dam z siebie wszystko w ostatnich trzech rundach" - dodał Fin.