Bottas: Jesteśmy w stanie walczyć z każdym ze środka stawki

Valtteri Bottas - Alfa Romeo F1 Team Orlen / © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI

Valtteri Bottas uważa, że bolid Alfy Romeo jest wystarczająco szybki, aby Grand Prix Bahrajnu zakończyć na czele środka stawki.

Fin w swoich pierwszych kwalifikacjach po odejściu z Mercedesa zajął szóste miejsce za kierowcami Ferrari i Red Bulla oraz swoim byłym kolegą z zespołu Lewisem Hamiltonem.

Jednak patrząc na zeszłoroczne wyniki Alfy Romeo, samo zakwalifikowanie się do trzeciej sesji kwalifikacyjnej, już podczas pierwszej rundy tegorocznej kampanii, jest niesamowitym osiągnięciem, nie wspominając już o zajęciu szóstej pozycji startowej.

Tym samym Bottas uważa, że tempo jego bolidu C42 jest wystarczająco dobre, aby walczyć w czołówce stawki.

„Nie widzę powodu, dla którego miałoby być inaczej„ – powiedział, zapytany, czy jego tempo z kwalifikacji może przełożyć się na wyścig.

„Długie przejazdy nie były gorsze od krótkich, a balans samochodu był dobry.”

„Jesteśmy w stanie walczyć z każdym zespołem, z wyjątkiem chyba Red Bulla i Ferrari, ponieważ oni wydają się być w swojej własnej lidze, ale z resztą możemy walczyć.”

Fin nie ukrywał, że jego występy powinny dodać pewności siebie Alfie Romeo, która przez ostatnie kilka trudnych lat tułała się w końcu stawki.

„Przygotowując się do dzisiejszego dnia, wiedzieliśmy, że czołowa dziesiątka jest możliwa, ale w rzeczywistości zajęcie szóstego miejsca jest dla wszystkich pewnym zaskoczeniem” – przyznał.

„To bardzo ważne dla zespołu, ponieważ Alfa miała kilka trudnych lat i myślę, że to ważne, aby zobaczyć światełko w tunelu.”

„Gdyby ktoś powiedział mi w zeszłym roku, że w Bahrajnie będziemy ramię w ramię z Lewisem, bez zastanowienia przyjąłbym to. Jednak to jest dopiero początek, punkt startowy podróży. Teraz musimy upewnić się, że patrzymy w przyszłość i staramy się iść do przodu. To wszystko jest bardzo ekscytujące.”

Image: © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI