Bottas liczy na dobry wynik dla Alfy Romeo podczas domowej rundy w Monte Carlo

Valtteri Bottas - Alfa Romeo F1 Team Orlen / © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI

Valtteri Bottas przyznał przed Grand Prix Monako, że liczy na wysoki wynik podczas rywalizacji na ulicach Monte Carlo, czego potwierdzeniem ma być wysokie tempo z ostatnich dwóch rund tegorocznego sezonu.

Fin podczas trwającej kampanii wyścigowej jest jednym z wyróżniających się zawodników w stawce i na sześć rund, aż w pięciu notował rezultat w czołowej dziesiątce, co pozwala mu plasować się na ósmej lokacie w klasyfikacji kierowców.

Zawodnik ekipy Alfa Romeo F1 Team Orlen przyznał przed rywalizacją w domowym Grand Prix, że weekend w Monte Carlo może okazać się bardzo efektowny, a wszystko za sprawą nowej generacji aut.

„Nie mogę się doczekać wyścigu w ten weekend” – przyznał przed Grand Prix Monako Valtteri Bottas. „Monako jest zawsze ciekawym weekendem, a dla wielu kierowców jest to wyścig domowy.”

„Jestem naprawdę ciekaw, jak będą wyglądały wyścigi nowej generacji samochodów.”

„To było tradycyjnie trudne miejsce do ścigania się koło w koło, a jeśli w tym roku będzie inaczej, warto przygotować się na coś spektakularnego.”

Podczas Grand Prix Monako kluczowym czynnikiem dla każdego z kierowców są sobotnie kwalifikacje i najwyższa możliwa pozycja startowa, do czego dążyć będzie również Valtteri Bottas, aby wywalczyć dobry rezultat dla swojego zespołu.

„Walczyliśmy z najlepszymi przez dwa wyścigi z rzędu i nie widzę powodu, dla którego tym razem nie będziemy mogli tego powtórzyć” – przyznał Fin.

„Oczywiście, większość weekendu zależy od czystego piątku i dobrej soboty: jeśli jesteśmy wysoko w stawce, możemy potencjalnie wywalczyć dobry wynik.”

Image: © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI