Bottas liczy na rozpoczęcie negocjacji kontraktowych w lipcu

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas oczekuje od Mercedesa, że już w lipcu rozpoczną się rozmowy dotyczące jego przyszłości w zespole. Kierowca stajni z Brackley przyznał, iż po niepowodzeniach z początku sezonu czuje się mocniejszy psychicznie.

Fin ściga się w Mercedesie już piąty sezon. Za każdym razem zespół oferował mu jednak roczne kontrakty, zazwyczaj na przełomie lipca i sierpnia. Na temat składu niemieckiej stajni na sezon 2022 wciąż przybywa spekulacji, ponieważ Lewisa Hamiltona także obowiązuje roczna umowa, a głównym kandydatem na miejsce Brytyjczyka lub Fina jest George Russell, którego zobowiązanie z Williamsem wygasa pod koniec roku.

Bottas chciałby rozpocząć negocjacje możliwie jak najszybciej, aby ze spokojną głową podejść do drugiej części sezonu.

„Jeszcze o niczym nie rozmawialiśmy, ponieważ trwające mistrzostwa są dość wymagające i wiemy, jak istotne jest, aby móc pracować w spokoju i skupić się na najważniejszym, czyli na osiągach” - powiedział Valtteri Bottas.

„Jednak czas rozmów i negocjacji na pewno nadejdzie, ponieważ dni szybko lecą, zwłaszcza że niedługo czekają nas serie trzech weekendów wyścigowych z rzędu.”

„Dlatego wyobrażam sobie, że rozsądnie będzie zacząć rozmowy w ciągu najbliższego miesiąca, a z poprzednich doświadczeń wiem, że im szybciej wszystko sobie ułożysz, tym lepiej dla wszystkich” – dodał.

Fin nie ukończył w tym sezonie dwóch z pięciu wyścigów (dwukrotnie nie dojechał do mety jeszcze tylko Nicholas Latifi), ale ma nadzieję, że nieudane występy podbudują go psychicznie i będą dla niego motywacją w kolejnych rundach.

„Początek sezonu był trudny, moja siła psychiczna została mocno przetestowana” – przyznał.

„Chodzi o to, jak odbijasz się od swoich niepowodzeń i jak idziesz do przodu, ponieważ wiesz, że tylko przegrani się poddają. A ja na pewno się nie poddam.”

„Nadal jestem bardzo mocny psychicznie i wiem, że przed nami jeszcze naprawdę długi sezon, a w nim wiele udanych pojedynków oraz, mam nadzieję, zwycięstw.”

„Wierzę w siebie i w nas jako zespół. Myślę, że wciąż możemy razem wiele osiągnąć” – zakończył.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images