Bottas: Mamy przewagę strategiczną, którą powinniśmy wykorzystać

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas mimo zakończenia kwalifikacji na torze Zandvoort na trzeciej lokacie, przyznał, że sam wyścig może zakończyć się po myśli Mercedesa, a wszystko za sprawą odpowiedniej strategii.

Niemiecki skład z Brackley do rywalizacji o Grand Prix Holandii ruszy z drugiej oraz trzeciej pozycji i spróbuje wykorzystać przewagę dwóch samochodów w czołowej trójce, aby wywieźć w pole Maxa Verstappena i zakończyć wyścig sukcesem.

Fin, podsumowując trzecią lokatę po sobotniej sesji kwalifikacyjnej, podkreślił, że popełnił błąd na ostatnim okrążeniu Q3, jednak jest zadowolony z czołowej trójki i możliwości strategicznych, które otwierają się przed zespołem w niedzielnej walce.

„Odczucia w samochodzie były dobre, ale Red Bull był poza zasięgiem” - powiedział Valtteri Bottas. „Wciąż brakuje nam trochę w pierwszym sektorze, szczególnie w drugim i trzecim zakręcie.”

„Moje ostatnie okrążenie w Q3 nie było najlepsze” - kontynuował. „Jechałem swoim tempem do zakrętu numer jedenaście, ale potem stałem się trochę zbyt chciwy i za późno hamowałem.”

„Mamy jednak dwa samochody w pierwszej trójce i to jest ważne. W niedzielę będziemy atakować.”

„To świetny tor do jazdy, zwłaszcza środkowy sektor, który jest szybki, podobnie jak pochyłe zakręty. Jest on jednak trudny, jeśli chodzi o wyprzedzanie, ale start i strategia zapewnią nam pewne możliwości. Jestem pewien, że mimo wszystko zobaczymy wspaniały wyścig.”

Max Verstappen, pomimo zdobycia pierwszego pola startowego do wyścigu o GP Holandii i czystego toru przed sobą, będzie posiadał mniej możliwości strategicznych, co chce wykorzystać Mercedes.

„Jesteśmy zadowoleni z miejsca, w którym się znaleźliśmy po kwalifikacjach” - przyznał Toto Wolff. „Valtteri wykonywał dobrą robotę przez całą sesję.”

„Posiadanie samochodów na drugiej i trzeciej lokacie to dobry punkt wyjściowy na niedzielę. Są opcje na jeden lub dwa postoje, a obaj nasi kierowcy są z przodu.”

„To daje nam szansę zagrania różnymi strategiami i zobaczenia, gdzie skończymy. Myślę, że to będzie naprawdę ekscytujący wyścig. Panuje tu dobra atmosfera, więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak to wszystko się potoczy” - dodał Austriak.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images