Bottas: Moim celem jest zwycięstwo w niedzielnym wyścigu

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do wyścigu o Grand Prix Węgier. Wystartuje do jutrzejszego wyścigu obok Lewisa Hamiltona, którego zamierza pokonać już w początkowej fazie rywalizacji.

Bottas pokazał dziś swoje tempo podczas trzeciej sesji treningowej, która odbywała się w chłodnych, jak na Węgry o tej porze roku, warunkach, wyprzedzając swojego zespołowego partnera o zaledwie 0.042 sekundy.

„Po trzecim treningu widziałem, że będę blisko Lewisa. Jako zespół jesteśmy bardzo daleko od innych” – powiedział po kwalifikacjach kierowca Mercedesa.

Nad trzecim Lance’m Strollem z zespołu Racing Point, Bottas zyskał 0,823 sekundy. Srebrne Strzały, przemalowane w tym sezonie na czarno, dominowały także w pierwszej piątkowej sesji treningowej. Jedynie w deszczowym, drugim treningu najszybszy był Sebastian Vettel.

Tor Hungaroring nie sprzyja wyprzedzaniu, z czego Fin zdaje sobie sprawę. Jego celem jest dobry start i wyprzedzenie Lewisa Hamiltona już na pierwszych metrach wyścigu, a także dowiezienie swojego zwycięstwa do mety.

„To będzie wyścig dragsterów do pierwszego zakrętu. Muszę być szybszy na starcie, utrzymywać prowadzenie i zobaczymy. Lewis pokazał dziś klasę, ale moim celem jest zwycięstwo w wyścigu” – zakończył Bottas.

Po wygranej w pierwszym wyścigu sezonu – GP Austrii i drugim miejscu na podium podczas GP Styrii, pojawiło się wiele głosów, że sezon 2020 może być sezonem życia Valtteriego Bottasa.

Fiński kierowca przewodzi w klasyfikacji generalnej kierowców z 43. punktami na koncie i przewagą sześciu oczek nad Lewisem Hamiltonem.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images