Bottas: Nasz bolid jest tutaj o wiele lepszy niż w Bahrajnie

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas, po zakończeniu piątkowych treningów, przyznał, że konstrukcja Mercedesa spisuje się obecnie o wiele lepiej niż podczas weekendu w Bahrajnie. Dodał także, że ich bolid wciąż posiada wiele słabych stron.

Fin, który okazał się najszybszy w obu dzisiejszych sesjach, uważa, że jego zespół dokonał solidnego postępu względem pierwszej rundy tegorocznego sezonu.

„Jeżeli mam porównać początek tego weekendu do Bahrajnu, to tutaj nasz bolid spisuje się o wiele lepiej. Imola to zupełnie inny tor, gdzie doświadczamy innej nawierzchni i przyczepności. Ważne jest to, że zaczynamy rywalizację w pozytywnym nastroju, nie będąc daleko od idealnych ustawień” – przyznał Bottas.

„Oczywiście wciąż mamy wiele rzeczy do poprawy. Jednakże jesteśmy na etapie drugiego z 23 wyścigów, więc mamy jeszcze sporo czasu, aby się poprawić. Odczuwamy znaczący postęp, co jest kluczowe w kontekście dalszych zmagań.”

„Na tym obiekcie mieszanki opon nie robią wielkiej różnicy. Wraz z inżynierami musimy jednak dokładnie przeanalizować naszą strategię na kwalifikacje. Uważam, że wciąż mamy potencjał, aby poprawić nasze tempo na miękkim ogumieniu, gdyż będzie ono powszechnym wyborem w czasówce” – podsumował.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images