Bottas: Nie były to moje najlepsze kwalifikacje

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas, który do Grand Prix Sakhiru ruszy z pierwszego pola, przyznał, że nie były to jego najlepsze kwalifikacje w tym roku.

Fin sobotnią sesję zakończył z przewagą zaledwie 0.026 sekundy nad George'em Russellem, choć podczas piątkowych treningów został poddany ogromnej presji, kiedy Brytyjczyk osiągał lepsze czasy okrążeń.

Bottas stanął jednak na wysokości zadania i zabezpieczył pole position, przyznając jednak, że nie była to jego najlepsza sesja kwalifikacyjna, ale wystarczająca, aby cieszyć się z pierwszego rzędu.

"Na pewno to inna sytuacja, gdy mam nowego zespołowego kolegę, jednak ostatecznie chciałem skupić się na własnych zadaniach i nie marnować energii nigdzie indziej. Myślę, że udało mi się to zrobić" - powiedział Valtteri Bottas po zdobyciu pole position.

"Mój drugi przejazd w Q3 był przyzwoity, ale uważam, że straciłem trochę czas w siódmym i ósmym zakręcie. Jechałem jako pierwszy podczas finałowego przejazdu, więc nie mogłem się za nikogo podczepić i ostatecznie nie mogłem się poprawić."

"Jeśli chodzi o strategię, jesteśmy w dobrym miejscu jako zespół i dobrze widzieć, że George również wywalczył pierwszy rząd. Dobrze jest być na pole position i cieszę się z tego, ale nie były to moje najlepsze kwalifikacje. Cieszę się, że to wystarczyło."

Trzy długie proste zewnętrznej pętli toru w Bahrajnie i mocne hamowania mogą dostarczyć podczas wyścigu wiele okazji do wyprzedzania, jednak Fin martwi się, że jazda za przeciwnikiem nadal będzie utrudniona.

"Nie wiadomo, jak będzie wyglądał wyścig" - przyznał. "Nie było łatwo podążać za innymi samochodami, więc jestem naprawdę zadowolony, że jestem na pole position i stamtąd będę ruszał."

"Jutro zaczynamy na pośrednich oponach, co powinno nam dać dobrą pozycję pod względem strategii. Max będzie miał przewagę, ponieważ wyścig rozpocznie na miększej mieszance, jednak uważamy, ogólnie rzecz biorąc, że będziemy na lepszym zestawie opon."

"Miejmy nadzieję, że zobaczymy fajny wyścig. Tor przypomina w pewnym sensie ten Myszki Miki, jest dość wyboisty i kręty."

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images