Bottas nie składa broni po nieudanym początku tegorocznego sezonu

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas nie zgadza się z opinią, że już znalazł się na przegranej pozycji w walce o tegoroczne mistrzostwo świata i zamierza nadal naciskać oraz walczyć o jak najlepsze wyniki.

Po sześciu wyścigach Fin wywalczył czterdzieści siedem punktów, trzykrotnie dojeżdżając do mety w pierwszej dziesiątce. Ta sztuka nie udała mu się podczas Grand Prix Azerbejdżanu, gdzie zakończył walkę na dwunastej lokacie za dwójką kierowców Alfa Romeo Racing Orlen. Kierowca Mercedesa nie stracił jednak do Lewisa Hamiltona i Maxa Verstappena, którzy Baku również opuścili bez zdobyczy punktowej.

Obecna kampania wyścigowa to już piąta wraz z ekipą z Brackley i tuż przed jej startem po raz kolejny Bottas zapowiedział dobry sezon z realną szansą na zwycięstwo w klasyfikacji kierowców. 31-latek podczas przygotowań do startów skupił się głównie na zwiększeniu odporności psychicznej, aby móc osiągnąć wyznaczony cel.

„W tym sezonie zdecydowanie była testowana moja siła psychiczna” – powiedział Valtteri Bottas dla serwisu Motorsport.com.

„Nie miałem łatwego początku i dwa razy nie udało mi się ukończyć wyścigu. Powiedziałbym, że były pewne niepowodzenia, ale wszystko zależy od tego, jak się po nich odbijesz i jak pójdziesz dalej. Przegrany ma opcję poddania się, ale ja tego nie zamierzam zrobić.”

„Nadal jestem silny psychicznie i wiem, że przede mną jeszcze długi sezon. Jestem pewny, że czeka na mnie wiele dobrych pojedynków i miejmy nadzieję, wiele zwycięstw.”

„Jestem pełny wiary w siebie i w mój zespół. Cały czas mamy szansę na zrobienie dobrej roboty.”

Mercedes po dwóch słabych wyścigach plasuje się obecnie na drugiej pozycji w klasyfikacji konstruktorów i do pierwszego Red Bulla traci już dwadzieścia sześć punktów.

„Będziemy trzymać się razem, nie mam co do tego wątpliwości. Mamy wspaniałego ducha walki w zespole i wiemy, jak ważne jest trzymanie się razem” - kontynuował Fin.

„Na pewno czeka nas starcie z Red Bullem, a na niektórych torach może nawet z Ferrari.”

„Takie rzeczy nas tylko motywują. Widać różnicę w podejściu zespołu, jeśli chodzi o konkurencję, nie mam co do tego wątpliwości.”

„Zależy nam na uzyskaniu wyników i robimy wszystko, aby je osiągnąć. W szczególności mogę to powiedzieć o sobie” - dodał Bottas.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images