Bottas nigdy poważnie nie rozważał odejścia z Formuły 1 po 2021 roku

Valtteri Bottas - Alfa Romeo F1 Team Orlen / © Pirelli Motorsport

Valtteri Bottas twierdzi, że nigdy nie rozważał zerwania wszystkich więzi, łączących go z Formułą 1, po niedawno zakończonym sezonie 2021 oraz po utracie miejsca w Mercedesie.

W minionym roku zespół zarządzany przez Toto Wolffa ogłosił, że George Russell zastąpi Fina w roli kierowcy podstawowego od 2022 roku, który następnie znalazł miejsce w Alfie Romeo, korzystając z zakończenia kariery przez Kimiego Raikkonena.

Bottas przyznał, że kwestionował, czy przejście do składu z Hinwil było właściwą decyzją, biorąc pod uwagę jej słabe tempo na torze, w porównaniu z Mercedesem, jednak stwierdził, że nie chciał na stałe odejść z Formuły 1.

„Na pewno wiem, że przychodząc z zespołu, który jechał na wyścig ze świadomością, że ma dużą szansę go wygrać, w przyszłym roku będzie inaczej” – powiedział Bottas dla GPFans.

„Na szczęście ta zmiana i nowy kontrakt nie wydarzyły się z dnia na dzień, więc miałem naprawdę sporo czasu, aby przeanalizować pewne kwestie i pomyśleć o różnicach wynikających z możliwości obu ekip. Oczywiście zadałem sobie również pytanie, czy tego chcę, czy powinienem spróbować czegoś innego?”

„To była również jedna z opcji, ale nigdy poważnie nie rozważałem opuszczenia F1, ponieważ nadal głęboko kocham ten sport, konkurencję oraz wiele innych rzeczy z nią związanych.”

„Ponownie, odnosząc się do mojego nowej i długoterminowej współpracy, jest to dla mnie motywacja, aby spróbować pomóc zespołowi najlepiej jak potrafię i myślę, że może to być naprawdę satysfakcjonujące, jeśli osiągniemy dobre wyniki.”

Bottas zostanie w tym roku zespołowym partnerem Guanyu Zhou, dla którego zbliżający się sezon będzie jego pierwszym w karierze. Stanie się on pierwszym chińskim kierowcą w historii Formuły 1, a zarazem jedynym debiutantem w tegorocznej rywalizacji.

Image: © Pirelli Motorsport