Bottas: Nikt nie pokona Lewisa w tym samym bolidzie

George Russell i Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Valtteri Bottas jest pewny, że George Russell nie pokona Lewisa Hamiltona w nadchodzącym sezonie Formuły 1.

Po trzech latach spędzonych w zespole Williams, Russell został zakontraktowany jako etatowy kierowca Mercedesa, aby ostatecznie zastąpić Valtteriego Bottasa, który opuścił stajnię z Brackley i finalnie dołączył do Alfy Romeo.

Tym samym wielu fanów spodziewa się, że po zdobyciu potrzebnego doświadczenia w Formule 1, Russell z marszu rzuci rękawicę Lewisowi Hamiltonowi, udowadniając, iż jest gotowy na walkę o tytuł mistrzowski.

Jednak Bottas sprzeciwił się panującej ekscytacji, mówiąc, że Hamilton wciąż jest kilka poziomów nad młodym i mniej doświadczonym Brytyjczykiem.

„Nie widzę nikogo, kto w najbliższej przyszłości pokona Lewisa w tym samym bolidzie” – powiedział Bottas dla The Sun.

„George łatwo dostosuje się w Mercedesie, ponieważ współpracuje z nimi od kilku lat. Jednak pokonanie Lewisa nie jest łatwe. Sam tego doświadczyłem. Głównie chodzi o jego konsekwencję. Każdy kierowca ma swoje lepsze i gorsze momenty, ale jego «norma» jest na bardzo wysokim poziomie.”

„Nawet gdy ma zły dzień, to nie jest źle. Wszystko rozbija się o jego równą formę.”

„Kolejną mocną stroną jest zdolność dostosowywania się do przeróżnych warunków i reagowania na zmiany, czy to na torze, czy to cokolwiek innego” – kontynuował.

„To i jeszcze jego wyścigowe rzemiosło. Zarządzanie oponami to jego specjalna umiejętność, a to wszystko wiąże się z talentem.”

„Na dodatek jeszcze ciężko pracuje, jednak mało ludzi to widzi i docenia.”

„Mogę być z siebie dumny, że miałem dni, w trakcie których byłem w stanie go pokonać. Jednak nigdy nie byłem na tyle konsekwentny, aby go pokonać w całkowitym rozrachunku” – podsumował Bottas.

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images
Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images