Bottas otwarty na inne opcje w Formule 1, jeśli straci miejsce w zespole Mercedes

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas przyznał, że przyjrzy się innym opcjom w Formule 1, jeśli zespół Mercedes postanowi zakończyć z nim współpracę po obecnej kampanii wyścigowej.

Fin dołączył do ekipy z Brackley z początkiem sezonu 2017, kiedy karierę wyścigową postanowił zakończyć Nico Rosberg, po zdobyciu mistrzowskiego tytułu. Kierowca z miejscowości Nastola odniósł dziewięć zwycięstw i dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo jako zespołowy kolega Lewisa Hamiltona.

Toto Wolff, podczas trwającej rundy na torze Red Bull Ring potwierdził, że Mercedes zdecyduje o drugim fotelu podczas letniej przerwy, jednak nie zdradził, czy ich wyborem ponownie będzie Bottas.

„Właśnie zdałem sobie sprawę, że jest już lipiec, a do sierpniowej przerwy pozostały tylko dwa wyścigi, więc wkrótce będziemy musieli podjąć rozmowy, ale nie dzisiaj, czy jutro” - powiedział Valtteri Bottas.

„Najpierw chce porozmawiać z zespołem i dowiedzieć się, jaki jest plan, jakiego kierowcy chcą w drugim samochodzie - Lewis jest potwierdzony, natomiast drugi fotel jest nadal wolny, więc zespół musi podjąć decyzję, a ja muszę przeprowadzić tę dyskusję.”

„Czuję też jednak, że wciąż mam wiele lat przed sobą, lubię się ścigać, kocham wyścigi, kocham Formułę 1, więc zdecydowanie nie czas na inne formy sportów motorowych w nadchodzących latach.”

„Gdyby tak nie było, nie kontynuowałbym pracy z Mercedesem i oczywiście spojrzałbym na inne opcje, ale nie jest to coś, o czym muszę teraz myśleć. Mam także dobry zespół zarządzający moją karierą, a oni jeszcze nic mi nie powiedzieli.”

Jednym z głównych kandydatów do zajęcia drugiego fotela w zespole z Brackley jest George Russell, który podczas kwalifikacji do Grand Prix Austrii wywalczył z ekipą Williams awans do Q3, osiągając ostatecznie ósme miejsce startowe.

Brytyjczyk zapewnił, że nie skupia się na sytuacji związanej z jego przyszłością w Formule 1, a swoją przydatność i umiejętności chce pokazać wyłącznie na torze, co może przynieść mu awans do niemieckiego składu.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images