Bottas: Pierwszy przejazd w Q3 był jednym z moich najlepszych

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas przyznał po wywalczeniu pole position do GP Meksyku, że jego pierwsze okrążenie w trzeciej sesji było jednym z najlepszych dotychczas i pozwoliło utrzymać się na czele kwalifikacji mimo fiaska na ostatnim przejeździe.

Wyniki drugiej i trzeciej sesji treningowej nie wróżyły Finowi walki o pierwsze pole startowe do rywalizacji na torze Hermanos Rodriguez w Meksyku, czego skutkiem było wyraźnie lepsze tempo zespołu Red Bull Racing.

Bottas wspiął się jednak na wyżyny swoich umiejętności, co przełożyło się na dobre wyniki w poszczególnych segmentach czasówki, a pierwszy przejazd w trzeciej sesji, zakończony rezultatem 1:15.875, pozwolił znaleźć się na prowizorycznym pierwszym polu startowym.

Kierowcy Mercedesa nie byli w stanie poprawić się na ostatnim okrążeniu kwalifikacji, jednak co najważniejsze, tej poprawy nie uzyskali także w Red Bullu, plasując się ostatecznie tuż za pierwszą dwójką.

„To dobre uczucie” - powiedział Valtteri Bottas po sobotniej sesji kwalifikacyjnej. „To były niesamowite okrążenia, zwłaszcza te w pierwszym przejeździe Q3.”

„Nie mogłem do końca poskładać trzeciego sektora na ostatnim kółku, ale uważam, że ten pierwszy przejazd w Q3 był jednym z moich najlepszych.”

„Samochód sprawował się naprawdę dobrze” - kontynuował. „Próbowaliśmy wszystko zoptymalizować, uwzględniając temperaturę opon i ustawienia. To była radość z jazdy.”

„Brakowało nam trochę tempa na pierwszym okrążeniu, ale myślę, że przy wyższych temperaturach tego popołudnia to nam się udało.”

Fin, mimo sukcesu w czasówce, jest świadom, że przed zespołem Mercedes jeszcze dużo pracy, aby wyprzedzić i poradzić sobie z najgroźniejszym rywalem, który będzie próbował odebrać im prowadzenie na dojeździe do pierwszego zakrętu.

„To długa prosta i na pewno samochody z tyłu skorzystają z tunelu aerodynamicznego, więc potrzebujemy dobrego startu” - przyznał Bottas.

„Jeśli chodzi o zespół, to wspaniale, że mamy dwa samochody w pierwszym rzędzie. Mam nadzieję, że postaramy się utrzymać nasze pozycje.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images