Bottas: Problemy produkcyjne wpływają na wyniki Alfy Romeo

Valtteri Bottas - Alfa Romeo F1 Team Orlen / © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI

Valtteri Bottas uważa, że wolne tempo rozwoju Alfy Romeo, spowodowane po części powolną produkcją nowych komponentów, jest głównym problemem szwajcarskiego zespołu.

Alfa Romeo zdobyła większość swoich punktów w pierwszej połowie sezonu, jednak od czerwcowego Grand Prix Kanady, zespół z Hinwil wywalczył tylko jeden punkt, dzięki dziesiątej lokacie Zhou Guanyu na Monzy.

Poziom osiągów Alfy, w porównaniu z ich głównymi rywalami, wyraźnie spada od pierwszej części tego roku, a spadek ten, zdaniem Bottasa, wynika w dużej mierze z powolnego rozwoju zespołu.

„Myślę, że rywale, jak na przykład McLaren lub Alpine, zrobili większe postępy i mieli więcej modernizacji niż my” – wyjaśnił Fin.

„Mamy jeszcze kilka rzeczy do zrobienia i myślę, że w Stanach Zjednoczonych albo w Japonii wszystko będzie gotowe.”

„Na początku roku byliśmy jednym z niewielu zespołów, który mieścił się w limicie wagowym. Wiele ekip miało «nadwagę», ale teraz, gdy się poprawiły, ich forma zdecydowanie wzrosła” – stwierdził kierowca Alfy Romeo.

„Wiemy, że jedną z naszych słabości jest szybkość produkcji, której poprawa jest obecnie naszym priorytetem.”

Zhou, który w tym sezonie trzy razy znalazł się w pierwszej dziesiątce, zgodził się z opinią zespołowego kolegi, na temat zastojów Alfy.

„Myślę, że w każdy weekend ważne jest zdobywanie punktów, ale niestety, obecnie mamy problemy produkcyjne i ulepszanie naszej konstrukcji staje się problematyczne” – powiedział Zhou.

„Przez te problemy nie mogę całkowicie pokazać swoich umiejętności. Obecnie po prostu staram się dawać z siebie wszystko i mam nadzieję, że w końcu wrócimy do zdobywania punktów” – zakończył Chińczyk.

Image: © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI