Bottas swoją przyszłość w Mercedesie chce poznać do wakacyjnej przerwy

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas liczy na to, że do wakacyjnej przerwy jego przyszłość w Formule 1 będzie znana i będzie mógł kontynuować swoją przygodę w Mercedesie.

Fin sezon 2021 rozpoczął nieco gorzej, w porównaniu do dwóch poprzednich kampanii. 31-latek trzykrotnie stawał na najniższym stopniu podium, a raz nie ukończył wyścigu [GP Emilii-Romanii]. W padoku nie milkną spekulacje dotyczące jego osoby, a niektórzy uważają, że jego osobę w Mercedesie może zastąpić George Russell.

Inni przewidują, że skład niemieckiej stajni pozostanie niezmieniony, ponieważ chce tego Lewis Hamilton, dla którego stabilność zespołu jest niezwykle ważna.

Valtteri Bottas, niezależnie od wyników w kolejnych wyścigach, chciałby mieć jasność co do swojej przyszłości w Mercedesie już w sierpniu.

„Zawsze lepiej jest ustalić coś wcześniej” – powiedział Fin w środę w Monako. „Niektóre kontrakty podpisywałem dużo wcześniej, a inne później, co mnie rozpraszało.”

„Szczerze mówiąc, tak naprawdę jeszcze o tym nie myślałem. Skupiam się teraz na wyścigach, a moment, w którym zaczniemy rozmawiać o kontrakcie, w końcu nadejdzie” – dodał.

Kierowca z Nastola wywalczył już w tym sezonie pole position (Portugalia) oraz zdobywał po jednym punkcie za najszybsze okrążenie w wyścigu (Bahrajn, Portugalia), jednak nie udało mu się jeszcze zwyciężyć. Tymczasem jego zespołowy partner, Lewis Hamilton, dokonał tego już trzykrotnie.

Bottas ma nadzieję, że uda mu się w tym sezonie stanąć na najwyższym stopniu podium choć raz. Do sierpniowej przerwy pozostało siedem wyścigów, w czasie których Fin będzie miał okazję, aby przekonać do siebie Mercedesa, by zespół zaoferował mu umowę na kolejny rok.

„Jeśli chodzi o moją przyszłość, myślę, że sierpniowa przerwa jest zazwyczaj terminem ostatecznym. Nie chcę jeszcze o tym myśleć, na razie po prostu chciałbym wygrać wyścig. To jedyna rzecz, na której w tej chwili się skupiam” – zakończył.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images