Bottas: To jeden z najlepszych wyścigów w mojej karierze

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas, zwycięzca wyścigu o Grand Prix Turcji nie krył zadowolenia z formy, jaką zaprezentował na torze Istanbul Park.

Pomimo zajęcia drugiej lokaty w sobotnich kwalifikacjach, na skutek kary jaką w wyniku wymiany silnika otrzymał Lewis Hamilton to własnie Bottas ruszył do niedzielnego wyścigu z pierwszego pola. Po znakomitym starcie Fin utrzymał prowadzenie, mając za swoimi plecami między innymi Maxa Verstappena i Charlesa Leclerca. Kierowca z Nastoli przez znakomitą większość dystansu w pełni kontrolował sytuację, ostatecznie odnosząc pierwsze po ponad rocznej przerwie zwycięstwo.

„Minęło sporo czasu, ale z mojej perspektywy był to jeden z najlepszych wyścigów w moim wykonaniu" - powiedział Bottas podczas wywiadu poprzedzającego wejście na podium.

„Nie licząc jednego małego uślizgu wszystko było pod kontrolą."

Reprezentant Mercedesa podkreślił, że sukces był również zasługą perfekcyjnie przygotowanego bolidu. 

„Tak jak mówiłem przed wyścigiem, samochód naprawdę świetnie spisywał się w każdych warunkach. Czułem, że mogę mu w pełni zaufać i mieć nad nim pełną kontrolę."

„Znalezienie alternatywnej strategii nie było rzeczą łatwą. Nie było do końca wiadomo kiedy się zatrzymać i na jakich oponach wyjechać, ale cieszę się, że tym razem wszystko poszło po mojej myśli. To naprawdę miłe uczucie." 

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images