Bottas: Tylko jeden zespół wymienia swoich kierowców w trakcie sezonu

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas z dużym dystansem podchodzi do spekulacji, iż może zostać zastąpiony w połowie sezonu przez George’a Russella. Dopełniając ten temat dodał także, że tylko jeden zespół praktykuje takie wymiany podczas trwania kampanii.

W ostatnich dniach w środowisku F1 zaroiło się od plotek na temat przyszłości zawodnika z Nastoli. W wielu opublikowanych raportach pojawiły się również sugestie, według których Bottas mógłby nie dokończyć tegorocznych zmagań w barwach Mercedesa. Sam zainteresowany zaznacza jednak, że jego kontrakt obowiązuje do końca roku, co wyklucza wdrożenie takiego scenariusza.

„Wiem, że nie zostanę zastąpiony w środku sezonu, ponieważ moja umowa obowiązuje przez cały rok. Nasz zespół takich rzeczy nie robi. W stawce jest tylko jedna ekipa [Red Bull], która tak postępuje. Nie odczuwam więc żadnej większej presji. Wiem dokładnie, na czym stoję, a spekulacje są częścią tego sportu. Nie wiem, co będzie w przyszłym roku. Moja uwaga skupiona jest na bieżących sprawach. Staram się nie myśleć o przyszłości, bowiem jest na to za wcześnie – przyznał reprezentant stajni z Brackley.

Fin podkreśla, że nie zamierza przejmować się poleceniami zespołowymi promującymi Lewisa Hamiltona.

„Wciąż pozostało 20 wyścigów, co daje ogromną liczbę punktów do zdobycia. Zdecydowanie nie zamierzam rezygnować z moich celów na ten rok. Zawsze wierzę, iż ciężka praca przynosi efekty i dlatego będę sumiennie pracował, mając nadzieję, że to się opłaci i przyniesie dobre wyniki. Szczerze mówiąc, ani trochę nie martwię się poleceniami zespołowymi. Wiem, że pomiędzy mną i Lewisem jest teraz luka, ale jesteśmy obecnie na wczesnym etapie sezonu, dlatego też nie przejmuję się tym” – zakończył.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images