Bottas: Uczymy się efektywnego działania

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas nie krył swojego zadowolenia z powrotu za kierownicę samochodu Mercedesa w ramach przygotowań do długo oczekiwanego rozpoczęcia sezonu 2020 Formuły 1.

W ramach przygotowań do startu tegorocznego sezonu mistrzostw świata Formuły 1 zespół Mercedes AMG Petronas F1 zorganizował dla swoich kierowców dni testowe na torze Silverstone. Valtteri Bottas oraz Lewis Hamilton w ramach tych przygotowań dysponują bolidem Mercedesa z sezonu 2018.

"Myślę, że to bardzo pomocny dzień dla zespołu" - powiedział po zakończeniu programu testowego Fin.

Zespołowy partner Lewisa Hamiltona zdradził, że dzień upłynął w dużej mierze pod znakiem ćwiczenia procedur wyścigowych, które w obliczu pandemii koronawirusa w wielu aspektach uległy istotnym zmianom.

"Od dłuższego czasu nikt nie bierze udziału w wyścigach i każdy jest daleko od garażu. Tymczasem mamy wiele nowych przepisów, a także musimy zachować ostrożność w kwestiach związanych ze zdrowiem. Dobrze było to przećwiczyć."

Zdaniem Bottasa wczorajszy dzień był dla niego, jak i zespołu, bardzo udany i pozwolił nie tylko dostosować się zespołowi do nowej rzeczywistości, ale także pokazał, jak efektywnie się w niej poruszać.

"Myślę, że wiele się nauczyliśmy w ciągu dnia. Nauczyliśmy się jak działać bardziej efektywnie i jak upewnić się, że wszyscy będą bezpieczni, gdy wreszcie zaczniemy się ścigać."

"Uwielbiam wracać do samochodu. Teraz nie mogę doczekać się Austrii i powrotu do ścigania" - podsumował kierowca z Finlandii.

Optymizmu z powrotu do ścigania nie krył także szef zespołu, Toto Wolff, który podobnie jak reszta jego zespołu spędzał dzień w garażu zabezpieczony przyłbicą i maseczką: "Uwielbiamy rywalizację i tęsknimy za nią."

"Jesteśmy winni naszym fanom, aby dać im wyścigi i stworzyć dobry show. Będzie to jednak dla nas bardzo ciężkie, uwzględniając podwójne weekendy wyścigowe i brak możliwości wyjazdu do domu. Są to jednak szczególne okoliczności" - powiedział Wolff.

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images
Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images