Bottas ukarany za niebezpieczną jazdę w alei serwisowej

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas został ukarany cofnięciem o trzy pozycje na starcie do Grand Prix Styrii za niebezpieczną jazdę w alei serwisowej podczas drugiego piątkowego treningu.

Kierowca Mercedesa, po opuszczeniu boksu swojej ekipy, obrócił się na szybkiej linii i zatrzymał obok garażu zespołu McLaren.

Raport sędziów wyścigowych, po przesłuchaniu kierowcy i przeanalizowaniu całego zdarzenia ujawnił, że Bottas testował inny sposób opuszczenia boksów, co wywołało niebezpieczną sytuację.

Sędziowie w swojej opinii zaznaczyli, że kierowca „spróbował czegoś nowego, czyli pozostał na drugim biegu. W rezultacie obrót koła był znacznie szybszy, a wynik nieoczekiwany.”

Uznano, że reprezentant Mercedesa „nie zdołał właściwie kontrolować samochodu” i „należy to uznać za potencjalnie niebezpieczną jazdę, zwłaszcza że personel był w pobliżu boksów.”

Ostatecznie, Valtteri Bottas został ukarany cofnięciem o trzy pozycje na starcie do Grand Prix Styrii na torze Red Bull Ring oraz dodaniem dwóch punktów karnych do swojej licencji.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images