Bottas: W przyszłym roku zobaczymy zupełnie inne oblicze Alfy Romeo

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas otwarcie przyznał, że ma nadzieję, iż w przyszłym roku Alfa Romeo będzie w zupełnie innym położeniu, niż jest w trakcie bieżącego sezonu.

Przyszłość Fina w Mercedesie była poddawana w ostatnich miesiącach pod dużą wątpliwość aż do września, gdy oficjalnie ogłoszono, że Bottas zostanie zastąpiony w obecnej drużynie przez protegowanego George’a Russella.

Bardzo szybko okazało się jednak, że zawodnik Nastoli nie porzuci F1 i jego następnym przystankiem na najwyższym szczeblu sportów motorowych będzie ekipa, którą nadzoruje Frederic Vasseur.

Stajnia z Hinwil przeżywa aktualnie dość spory kryzys, aczkolwiek sam zainteresowany jest przekonany, że wraz z nowym regulaminem technicznym jego nowy skład odbije się od dna stawki.

„Jestem świadomy tego, że ich tegoroczna konstrukcja praktycznie nie była rozwijana, więc to zrozumiałe, że nie mogą zanotować żadnego progresu na dystansie trwającej kampanii. Oczywiście jest to uwarunkowane tym, że ich wewnętrzne zasoby zostały dość wcześnie przerzucone do pracy nad przyszłorocznym samochodem” - stwierdził Valtteri Bottas.

„W ostatnim czasie przybliżono mi, co dokładnie jest przygotowywane w fabryce na sezon 2022. To będzie duży powiew świeżości, bowiem nowe bolidy będą zupełnie inne. Mam więc szczerą nadzieję, że ujrzymy wówczas zupełnie inne oblicze zespołu Alfa Romeo.”

32-latek podkreśla również, że jego głównym celem na tym etapie jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia Mercedesowi w walce z Red Bullem.

„Chcę znowu stanąć na najwyższym stopniu podium i po raz piąty pomóc drużynie w zdobyciu mistrzostwa wśród konstruktorów. Ponadto, skoro ja nie mogę zdobyć indywidualnego tytułu, to zrobię co w mojej mocy, aby pomóc Lewisowi.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images