Bottas: Wciąż mam teoretyczne szanse na mistrzowski tytuł

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas przyznał, że wciąż wierzy w zdobycie tytułu w obecnym sezonie wyścigowym, choć jego szanse na osiągnięcie mistrzostwa są jedynie matematyczne.

Fin w trakcie Grand Prix Turcji popisał się bardzo dobrym tempem i zdominował rywalizację na torze Istanbul Park, przekraczając linię mety kilka sekund przed drugim Maxem Verstappenem.

Bottas, choć oficjalnie kończy swoją przygodę z Mercedesem po tym sezonie, wciąż walczy o Mistrzostwo Konstruktorów dla niemieckiego zespołu, a sam, mimo dużej straty do pierwszego miejsca, wierzy w swoje szanse na zdobycie tytułu.

„Wciąż mam teoretyczne szanse. Jeśli jednak nie ja zostanę mistrzem, mam nadzieję, że będzie to Lewis” – powiedział Valtteri Bottas w rozmowie z serwisem Motorsport.

„Jak powiedziałem kilka tygodni temu, główny nacisk nadal kładę na ten rok. Mamy wielkie zadanie do wykonania jako zespół i muszę mieć głowę we właściwym miejscu.”

Toto Wolff, szef Mercedesa, pochwalił Bottasa za bezbłędny przejazd w Turcji, wyrażając nadzieję, że powtórzy on ten wyczyn w kolejnych wyścigach.

„Ruszył z pierwszego miejsca i od razu zbudował przewagę. Był najszybszy na torze oraz najlepszy pod względem zarządzania oponami” - podkreślił Wolff.

„Cały czas miał wszystko pod kontrolą, dlatego też wywalczył najszybsze okrążenie. Jego występ to 10 na 10. Może odegrać ważną rolę w Mistrzostwach Konstruktorów oraz jako wsparcie dla Lewisa.”

„Tylko jego występ uniemożliwił Maxowi zdobycie dodatkowych ośmiu punktów” - dodał Austriak.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images