Bottas widzi sporą poprawę w Alfie Romeo

Valtteri Bottas - Alfa Romeo F1 Team Stake / © Alfa Romeo F1 Team Stake / XPB

Po wielu awariach Alfy Romeo w poprzednim sezonie Valtteri Bottas twierdzi, że zespół uporał się z problemami z niezawodnością i poprawił tempo, co daje nadzieję na walkę bolidu C43 w środku stawki.

Obaj kierowcy stajni z Hinwil przejechali podczas trzydniowych testów przedsezonowych ponad 200 okrążeń. Bottas uzyskał trzeci najszybszy czas i miał pozytywne odczucia po pierwszych poważniejszych przejazdach nowym samochodem.

„Wrażenia są całkiem dobre. Jak zawsze w testach nie można dokładnie odczytać, gdzie jesteś, ale wygląda na to, że jesteśmy na dobrej drodze do celu” – przyznał Fin w rozmowie z serwisem RaceFans.

„Przejechaliśmy sporo okrążeń, było trochę problemów, ale na pewno znacznie mniej niż w zeszłym roku.”

33-latek ma jasny cel na ten sezon: osiągać lepsze wyniki niż w 2022. Poprzednią kampanię zaczął świetnie, punktując siedem razy w pierwszych dziewięciu wyścigach. W następnych trzynastu rundach dojeżdżał jednak w dziesiątce jedynie dwukrotnie, zdobywając tylko trzy „oczka”.

„Czuję, że poprawiliśmy się jako zespół pod względem jakości samochodu. Niezawodność jest o wiele lepsza niż w zeszłym roku, więc myślę, że jesteśmy przygotowani tak dobrze, jak tylko mogliśmy.”

Według Fina Alfa Romeo pod względem tempa znajduje się teraz mniej więcej w środku stawki, co zawdzięcza poprawkom, jakie inżynierowie wprowadzili w nowej konstrukcji podczas przerwy zimowej.

„Wygląda na to, że nie jesteśmy z tyłu stawki, co nas cieszy. Najważniejsze jest wyczucie samochodu, zdecydowanie czuję ulepszenia, które staraliśmy się wprowadzić w tym roku. Stabilność auta jest znacznie lepsza. W ten sposób możesz zyskać dużo większą pewność siebie podczas jazdy.”

„W ciągu tych trzech dni mogliśmy poprawić jeszcze ustawienia w naszym samochodzie, co sprawiło, że naprawdę przyjemnie się nim jeździ. Przez cały ostatni dzień tylko raz lekko zblokowałem koła.”

„Przy dużych prędkościach balans jest neutralny, przy niskich jest naprawdę stabilnie. Otwiera to przed nami całkiem sporo różnych konfiguracji” – podsumował.

Image: © Alfa Romeo F1 Team Stake / XPB