Bottas: Wierzę, że jestem lepszy od Hamiltona

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tegoroczna kampania mistrzostw świata kolejny raz padnie łupem Lewisa Hamiltona. Jednak jego partner z ekipy, a zarazem jedyny konkurent w walce o mistrzowską koronę, Valtteri Bottas uważa, że jego wiara w swoje umiejętności przewyższa talent brytyjskiego kierowcy.

Sezon 2020 miał być przełomowym momentem dla Valtteriego Bottasa, ale rzeczywistość kolejny raz okazała się bardzo brutalna dla 31-latka. Na przestrzeni dotychczasowych jedenastu rund, Fin tylko dwukrotnie zdołał przeciąć linię mety jako pierwszy. Brak zdobyczy punktowej w miniony weekend spowodował, że dotychczasowa przewaga Brytyjczyka wzrosła do 69 punktów, co praktycznie zamyka temat walki o mistrzostwo świata.

„Muszę wierzyć w to, że jestem lepszy i oczywiście wierzę” – przyznał Fin w rozmowie z telewizją Sky Sports.

„Są jednak takie dni, kiedy Lewis jest szybszy ode mnie i nie podlega to żadnej wątpliwości. Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu ostatnich sezonów był lepszy.”

„Nie zajmuję się jednak polityką, po prostu uwielbiam jeździć i kocham wyścigi. Stawiam zawsze na uczciwą, ale trudną rywalizację. Zawsze tego się trzymałem i dalej będę to robić.”

Bottas przyznał również, że jest zadowolony ze swoich dotychczasowych rezultatów.

„Jestem zadowolony z moich osiągnięć, porównując je z poprzednimi latami. Moje tempo wyścigowe jest naprawdę dobre” – zakończył.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images