Bottas: Wierzę, że jestem w stanie jutro wygrać

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas nie krył swojego wielkiego zadowolenia z ostatniego okrążenia w kwalifikacjach, które zapewniło mu start do wyścigu z pierwszego pola.

Fin, uskrzydlony wygraną w GP Rosji, kontynuuje dobrą passę i podczas sesji kwalifikacyjnej na torze Nurburgring wykonał poważny krok do odniesienia drugiej wygranej z rzędu. Za plecami Bottasa ustawią się jutro kolejno Lewis Hamilton i Max Verstappen, którzy będą sporym zagrożeniem dla 31-latka.

„To niesamowite uczucie, gdy zdobywasz pole position na ostatnim mierzonym kółku, wykorzystując swoją ostatnią szansę" – przyznał Bottas.

„Moje finałowe okrążenie było idealne. Dokładnie tego potrzebowałem w danym momencie. Jestem niesamowicie zadowolony z faktu, że udało mi się złożyć tak szybkie kółko."

Zawodnik Mercedesa przyznał również, że brak piątkowych treningów nie ułatwiał właściwego przygotowania do sesji kwalifikacyjnej.

„Przejście do sobotnich jazd bez piątkowych przygotowań było sporym wyzwaniem. Mieliśmy do dyspozycji tylko jeden godzinny trening, a ze względu na niskie temperatury ciężko było utrzymać pracę opon w ich optymalnym oknie temperaturowym."

„Dobre obchodzenie się z ogumieniem było dziś kluczem do sukcesu. Podczas okrążenia wyjazdowego można próbować różnych technik, zarówno na prostych odcinkach, jak i na dohamowaniach. W moim przypadku udało się zapewnić dobrą pracę ogumienia, co pozwoliło mi wykonać świetne okrążenie finałowe."

Bottas liczy na to, że start z pierwszego pola pozwoli mu jutro dowieźć do mety wynik z kwalifikacji.

„Wierzę bardzo mocno, że jestem w stanie jutro wygrać. To mój jedyny cel. Kluczem będzie czysty i szybki start" – zakończył.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images