Bottas z końca stawki do Grand Prix Austrii

Valtteri Bottas - Alfa Romeo F1 Team Orlen / © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI

Kierowca zespołu Alfy Romeo F1 Team Orlen, Valtteri Bottas, wystartuje z końca stawki do wyścigu o Grand Prix Austrii. W samochodzie Fina zostały zamontowane nowe części jednostki napędowej.

Przed rozpoczęciem weekendu wyścigowego Alfa Romeo zdecydowała się na wymianę silnika spalinowego, turbosprężarki, MGU-H, MGU-K oraz elektroniki sterującej. Nowe elementy przekraczają dozwolony limit, co oznacza, że kierowca zespołu z Hinwil otrzyma karę. Cofnięcie na starcie będzie obowiązywać podczas niedzielnego wyścigu, a nie na starcie sobotniego sprintu kwalifikacyjnego.

W bolidzie Bottasa został zmieniony także układ wydechowy, jednak jest to zmiana mieszcząca się w ustalonym limicie.

Fiński kierowca został również ukarany grzywną za przekroczenie prędkości w alei serwisowej podczas pierwszego treningu.

Przed wyścigiem na Red Bull Ringu, Bottas nie jest jedynym kierowcą, w którego samochodzie doszło do zmian. Nową skrzynię biegów otrzymał Max Verstappen, jednak nie otrzyma kary, ponieważ jest to dopiero jego druga z czterech dozwolonych.

Świeże elementy skrzyni biegów otrzymali również Charles Leclerc, Zhou Guanyu oraz Valtteri Bottas.

Dodatkowo Leclerc będzie korzystał z nowej baterii, a w samochodzie Lando Norrisa zostały zamontowane nowe części: silnik, turbosprężarka, MGU-H, MGU-K i układ wydechowy. Nowe części w bolidzie McLarena mieszczą się jeszcze w limicie i brytyjski kierowca nie otrzyma za wymianę kary.

Image: © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI