Bottas z reprymendą po kolizji z Grosjeanem w drugim treningu

Valtteri Bottas otrzymał reprymendę za kolizję z Romainem Grosjeanem podczas drugiej sesji treningowej Grand Prix Abu Zabi na torze Yas Marina.

Kierowca Mercedesa podczas przygotowań nad tempem wyścigowym próbował wyprzedzić francuskiego kierowcę w zakręcie numer jedenaście, zjeżdżając do wewnętrznej, jednak kierowca Haasa nie zauważył nadjeżdżającego Fina i wjechał w bok bolidu Mercedesa.

U obu kierowców doszło do uszkodzeń bolidów - w Haasie podłoga, natomiast w bolidzie Mercedesa przednie skrzydło. Kierowcy po kolizji pojawili się w boksach, natomiast sesja została wstrzymana z powodu dużej ilości odłamków.

"Myślałem, że zobaczy mnie i uważałem, że wiedział, że tam jestem, ale może nie spojrzał w lusterko przed wjazdem w zakręt" - przyznał Bottas. "Spodziewałem się, że mnie zobaczy, jednak odstęp się zmniejszył i nie było ucieczki."

Bottas podczas wizyty u sędziów wyścigowych przyznał się do winy, co zostało finalnie zaakceptowane. Fin ostatecznie otrzymał reprymendę, która jest jego pierwszą w tym sezonie.

"Valtteri przyjął odpowiedzialność za kolizję i przyznał, że była to nieudana próba wyprzedzania, która doprowadziła do kolizji" - zauważyli sędziowie.