Brak przedsezonowych testów w 2021 roku?

Brak przedsezonowych testów w 2021 roku?

Wszystko wskazuje na to, że zabraknie przedsezonowych testów przed kolejną kampanią 2021, a przyczyną może być zamrożenie większej części tegorocznych bolidów, a także zakończenie sezonu 2020 dopiero w styczniu.

Świat sportów motorowych oraz innych dyscyplin stanął przed dużym wyzwaniem, czego powodem jest epidemia koronawirusa COVID-19, w tym także Formuła 1, która szuka różnych sposobów na obniżenie kosztów rywalizacji, co potwierdzono dużym zamrożeniem tegorocznych konstrukcji, które mają pojawić się na torze w sezonie 2021.

Obniżeniem kosztów ma być także brak przedsezonowych testów, przed startem kampanii w 2021 roku, czemu przyglądają się zespoły F1, jednak na chwilę obecną nie jest to pewne, ponieważ nie potwierdzono oficjalnie kalendarza wyścigowego na obecnie przerwany sezon.

"To zdecydowanie coś, czemu się przyglądamy" - powiedział Andreas Seidl z zespołu McLaren dla The Race. "Najważniejszą rzeczą jest ochrona naszych ludzi."

"Nie uważam samego weekendu wyścigowego za największy problem. Największym problemem jest liczba dni, kiedy wszyscy jesteśmy z dala od domu."

"Jeśli więc możesz pomóc, organizując dwudniowe wydarzenia lub pomijają jeden test, na przykład w przyszłym roku, oprócz oszczędności, które z tego wynikają, myślę, że zdecydowanie jest to coś, nad czym musimy się zastanowić."

Seidl dodał także, że żaden z zespołów nie powinien mieć problemów z powrotem na tor, po tak długiej przerwie, która odpowiada przerwie zimowej, po której zespoły powracając na tor z zupełnie nowymi konstrukcjami i są w stanie przygotować się do walki.

"Myślę, że wszyscy jesteśmy zdania, że nawet po dłuższej przerwie nie jest wielkim problemem powrót na tor wyścigowy i ponowne jazdy. Udaje nam się to robić po przerwie zimowej z zupełnie nowymi samochodami z roku na rok."

"Wszyscy byliśmy gotowi na wyścig w Australii. W końcu musimy po prostu spakować nasze rzeczy, ponownie wrócić na tor i mieć dwa dni przygotowań, a potem jesteśmy gotowi do rywalizacji" - dodał szef zespołu McLaren.

Image: © Motorsport Grand Prix