Brawn ma nadzieję, że tytuł rozstrzygnie się na torze, a nie w pokoju sędziów

Max Verstappen i Lewis Hamilton / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Ross Brawn wątpi, że Max Verstappen i Lewis Hamilton spuszczą z tonu w przyszłych wyścigach obecnej kampanii, ale ma nadzieję, że tytuł zostanie rozstrzygnięty na torze, a nie w pokoju sędziów.

Trzy wyścigi po pamiętnym zderzeniu podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii, Holender i Brytyjczyk ponownie powalczyli o pozycję na torze. Tym razem kolizja miała opłakany skutek dla obu kierowców, ponieważ po wypadku w pierwszej szykanie pętli Monza, obaj zostali zmuszeni do przedwczesnego zakończenia rywalizacji.

Ostatecznie winę za zderzenie poniósł Verstappen, który został ukarany przez sędziów cofnięciem o trzy pola startowa do Grand Prix Rosji. Ross Brawn uważa jednak, że obaj mogli uniknąć tej potyczki.

„Max oraz Lewis odwiedzili sędziów po wyścigu i Max został uznany winnym, przez co dostał karę cofnięcia o trzy miejsca w Rosji - za spowodowanie wypadku w pierwszej szykanie” – napisał Brawn w swoim artykule na oficjalnej stronie Formuły 1.

„Fani zostaną podzieleni, tego jestem pewien. Oczywiste jest jednak, że obaj kierowcy mogli tego uniknąć.”

„Myślę, że jest to konsekwencja tego, iż dwóch zawodników walczy łeb w łeb i nie chcą oddać ani centymetra.”

„Szkoda, że wylądowali w żwirze, bo to mógł być świetny wyścig, a my zostaliśmy tego pozbawieni.”

„Jestem także ciekaw, jaki będzie to miało wpływ na ich walkę o tytuł. Przeżyliśmy Silverstone, co było przecież dużym i bardzo kontrowersyjnym incydentem.”

Brawn nie wierzy, że awantura na torze pomiędzy Verstappenem i Hamiltonem, zniechęci ich do ponownej ostrej walki w pozostałych wyścigach, zwłaszcza biorąc pod uwagę stawkę, o jaką toczy się gra.

„Osobiście nie powiedziałbym, że zmieni to dynamikę. Mamy obecnie przysłowiowe dwa koguty na jednej farmie i widzimy tego konsekwencje” - dodał.

„Nie sądzę, aby którykolwiek z nich wycofał się w jakimkolwiek momencie w obecnym sezonie, ale mam nadzieję, że mistrzostwo wywalczą na torze, a nie w barierach lub pokoju sędziów.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool