Brawn: Mam nadzieję, że za rok odbędzie się sześć wyścigów sprinterskich

Sprint Grand Prix Emilii-Romanii / © Pirelli Motorsport

Ross Brawn twierdzi, że wyścig sprinterski w trakcie Grand Prix Emilii-Romanii ostatecznie udowodnił, iż taki format weekendu przynosi wspaniałą rozrywkę. Brytyjczyk będzie postulował o zwiększenie ich liczby w przyszłorocznej kampanii.

Sprinterski format weekendu Formuły 1 został przedstawiony fanom oraz zorganizowany trzykrotnie w zeszłym sezonie i ponownie odbędzie się w trakcie trzech weekendów wyścigowych w 2022 roku, z czego pierwszy odbywa się na torze Imola.

W prowizorycznym szkicu obecnej kampanii wyścig sprinterski miał odbyć się aż sześciokrotnie, jednak zespoły nie doszły do porozumienia ze względu na ograniczenia finansowe.

Ross Brawn uważa jednak, że w 2023 roku Formuła 1 powinna ostatecznie zdecydować się na podwojenie sprintów.

„We wtorek chcemy przedyskutować zwiększenie liczby sprintów do sześciu” – zdradził Ross Brawn. „Chciałbym, aby w przyszłym roku było ich sześć. Myślę, że wszyscy widzą w tym sukces.”

„Nie do końca wiedzieliśmy, gdzie jesteśmy w zeszłym roku ze starymi samochodami, ale myślę, że teraz widzimy, w jaki sposób przekłada się to na nowe auta. Jestem optymistą, że wszyscy dostrzegą w tym wartość. Nawet kibice.”

„Zawsze należy pamiętać, że sprint to także wspaniały piątek. Mamy trzy dni akcji dla kibiców i nie możemy tego zignorować.”

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyścigu sprinterskiego [w Imoli]. Świetna rozrywka, dużo walk, mnóstwo wyprzedzania – pokazaliśmy, że nowe samochody potrafią podążać za innymi.”

„Wiem, że można powiedzieć: «No tak, bo był DRS», ale nie można używać DRS'u, jeśli nie jest się za samochodem, więc myślę, że ogólnie był to bardzo udany wyścig sprinterski.”

Kolejne dwa weekendy ze zmienionym formatem odbędą się podczas Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring oraz Grand Prix Sao Paulo na Interlagos.

Image: © Pirelli Motorsport