Brawn: Red Bull i Honda mogą okazać się dużym wyzwaniem dla rywali

Brawn: Red Bull i Honda mogą okazać się dużym wyzwaniem dla rywali

Dyrektor Sportowy Formuły 1 Ross Brawn uważa, że ekipa Red Bulla może w nadchodzącym sezonie sprawić dużą niespodziankę, a to wszystko za sprawą świetnie rozwijającej się jednostki napędowej japońskiego producenta.

Honda po bardzo nieudanej przygodzie z ekipą McLarena od sezonu 2018 rozpoczęła współpracę z Toro Rosso, która miała ich przygotować do przyszłej kooperacji z zespołem z Milton Keynes. Japoński producent jednostek napędowych wraz z rozpoczęciem współpracy z Red Bullem dokonał w minionym sezonie dużego postępu względem poprzednich lat. Poprawiona została w dużym stopniu niezawodność i wydajność, czyli cechy, które nie były dotychczas mocną stroną Hondy.

Zdaniem Rossa Brawna Honda może być podczas tegorocznych zmagań bardzo groźna dla bezpośrednich rywali, ale kluczowe w tej kwestii będzie tempo rozwoju, które będzie musiało być utrzymane na podobnym poziomie, jak w poprzednim roku. Brytyjczyk wspomina również o dużych postępach McLarena i Renault, ale jego zdaniem ich dyspozycja będzie jeszcze niewystarczalna, aby móc walczyć o najwyższe cele już w tym sezonie.

"Honda dokonała ogromnego postępu w ostatnim czasie" - zaznaczył Ross Brawn. "Ich jednostka napędowa została poprawiona pod wieloma względami. Jest zarówno bardziej wydajna, jak i mniej awaryjna, czyli spełnia najważniejsze kryteria dotyczące solidnego silnika. Jeżeli tempo rozwoju zostanie utrzymane na podobnym poziomie, co w poprzednim roku, to Honda wraz z Red Bullem mogą stanowić duże wyzwanie dla bezpośrednich rywali."

"Ferrari również może być bardzo groźne, ale muszą wyeliminować błędy, które ich prześladowały w minionym roku. Warto wspomnieć również o McLarenie, który też dokonał dużego postępu, ale nie sądzę, aby w nadchodzącym sezonie byli w stanie walczyć o coś więcej niż w roku poprzednim" - podkreślił Dyrektor Sportowy F1.