Brawn: Verstappen dojrzał już do walki o mistrzostwo świata

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zdaniem Rossa Brawna, Max Verstappen wyrósł ze swojej młodzieńczej niecierpliwości i dzięki zmianie nastawienia do rywalizacji stał się dojrzałym kierowcą wyścigowym, mogącym walczyć o mistrzostwo świata.

Początek tegorocznego sezonu F1 przyniósł niesamowicie wyrównaną i zaciętą walkę pomiędzy Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem. Młody Holender otrzymał w końcu od swojego zespołu narzędzie, które stanowi realne zagrożenie dla Mercedesa i jest w stanie przerwać ich monopol na wygrywanie mistrzowskich tytułów.

Ross Brawn, dyrektor sportowy F1, podkreśla, że obecny wysoki poziom Verstappena jest także zasługą jego pracy nad własną psychiką i zmianą podejścia do zmagań na torze.

„To jasne, że Max podchodzi do mistrzostw inaczej niż dotychczas, ponieważ ten bolid daje mu możliwość walki o tytuł. Zmienił nastawienie, patrzy teraz na sezon całościowo”– powiedział

„Musiał to zrobić, ponieważ jeśli walczysz o mistrzostwo, musisz umocnić swoją pozycję, jeśli nie jesteś najszybszy. Jeśli pojawią się takie możliwości jak usterki mechaniczne rywala, albo safety car, trzeba być gotowym, by zaatakować.”

„Gdyby Lewis lub Mercedes popełnili błąd w Portugalii, Max był gotowy, aby odpowiednio zareagować. Chociaż był rozczarowany wynikiem, zaakceptował to, że w trakcie mistrzostw doświadczy zarówno wzlotów, jak i upadków.”

„Barcelona będzie inna ze względu na różną charakterystykę toru i warunki. Natomiast w Monako będziemy świadkami zaciętego boju pomiędzy Lewisem i Maxem, bowiem obaj świetnie się czują na tej pętli” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool