Brendon Hartley dołącza do zespołu GEOX Dragon na sezon 2019/20 Formuły E

Brendon Hartley dołącza do zespołu GEOX Dragon na sezon 2019/20 Formuły E

Brendon Hartley to pierwszy reprezentant zespołu GEOX Dragon, który w sezonie 2019/20 Formuły E będzie bronił barw ekipy ze Stanów Zjednoczonych.

Nowozelandczyk startował w wielu seriach wyścigowych, w tym IMSA WeatherTech SportsCar, a także w Formule 1, w której obecnie pełni rolę kierowcy testowego w Ferrari.

Hartley rywalizował także w Długodystansowych Mistrzostwach Świata z Porsche, z którym zdobył dwa tytuły. Powrócił do FIA WEC na krótki okres w sezonie 2018/19, a następnie został zatrudniony przez Toyotę, z którą będzie się ścigał na pełnym dystansie sezonu 2019/20.

"Cieszę się, że wraz z GEOX Dragon podejmuję nowe wyzwanie w Formule E" - powiedział Hartley.

"Formuła E różni się całkowicie od innych serii wyścigowych, w których brałem udział, ale mam nadzieję, że moje doświadczenie w wielu kategoriach zarządzania energią przyniesie dywidendy i da mi przewagę jako debiutant."

"Rozpocząłem już współpracę z większością zespołu GEOX i mam mocne przeczucie, że możemy odnieść wspólny sukces w nadchodzącym sezonie."

Mocne powiązania Hartleya z Porsche wskazywały, że to właśnie on zasiądzie w jednym z dwóch foteli wyścigowych w nadchodzącym sezonie, jednak ostatecznie to Andre Lotterer i Neel Jani wystartują z Porsche w szóstym sezonie.

"Bardzo się cieszę, że jednym z dwóch naszych kierowców w szóstym sezonie Formuły E będzie Brendon" - przyznał Jay Penske, szef zespołu GEOX Dragon. "Brendon to prawdziwy zawodnik."

"Ma unikalne połączenie doświadczenia, intelektu i rywalizacji, co pozwala mu zmaksymalizować potencjał nowego układu napędowego Penske EV-4."

"Co najważniejsze, podziela nasz głód i determinację, aby w tym sezonie podjąć walkę na niewiarygodnym rynku największych producentów."

Nie potwierdzono, kto będzie rywalizował obok Nowozelandczyka w szóstym sezonie Formuły E w ekipie GEOX. Pewnym jest jednak, że nie będzie to ani Maximilian Gunther, ani Jose Maria Lopez.