Brivio: Ocon ma niewielką przewagę nad Alonso

Fernando Alonso i Esteban Ocon - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Zdaniem Davide Brivio, Esteban Ocon, po zeszłym sezonie z zespołem, ma niewielką przewagę nad Fernando Alonso, który wraca do sportu po dwóch latach nieobecności. Dyrektor wyścigowy Alpine przyznał również, że ekipa wykonała dobrą pracę podczas przedsezonowych testów w Bahrajnie.

Obaj kierowcy francuskiej ekipy w 2018 roku opuścili Formułę 1, by ostatecznie do niej powrócić. Ocon ponownie zasiadł w fotelu wyścigowym po sezonie przerwy, natomiast Alonso rozstał się ze sportem na dwa lata. Według dyrektora wyścigowego Alpine, rok pracy w zespole daje Francuzowi pewną przewagę nad dwukrotnym mistrzem świata, jednak wysoka motywacja Hiszpana może pomóc mu w szybkim powrocie do konkurencyjności.

„Mamy bardzo ciekawą kombinację kierowców, co mi się bardzo podoba. Obaj opuścili F1 i obaj powrócili do sportu” – powiedział Davide Brivio dla hiszpańskiego AS.

„Esteban ma rok przewagi w kwestii znajomości bolidu i zespołu, jednak dopiero teraz będziemy mogli zobaczyć jego prawdziwy potencjał. W Fernando widzę sprawnego i zmotywowanego kierowcę. To bardzo pozytywne dla zespołu mieć takiego zawodnika, który zachęca wszystkich do dawania z siebie wszystkiego. To, że wraca do najbardziej wymagających wyścigów w tym sporcie, pokazuje jego motywację.”

Podwójny mistrz świata w ogólnym zestawieniu czasów z przedsezonowych testów uplasował się na dziesiątym miejscu, natomiast Ocon był dopiero szesnasty. Brivio podkreśla jednak, że skład z Enstone skupił się na testowaniu różnych konfiguracji auta, a nie biciu rekordowych czasów.

„Zrealizowaliśmy cały nasz plan bez incydentów, z czego jesteśmy wszyscy bardzo zadowoleni. Wykonaliśmy dobrą pracę w ciągu tych trzech dni, a każdy z naszych kierowców przejechał ponad 100 okrążeń.” – podkreślił.

„Widziałem Fernando w szczytowym momencie jego tempa i szybkości. Musiał wykonać część nudnej pracy, testując ustawienia i konfiguracje, przez co nie dążyliśmy do osiągnięcia maksymalnych osiągów.”

„Jesteśmy w takiej samej sytuacji jak reszta stawki. Naszym zadaniem jest dać im dobry pakiet, choć w ciągu tych trzech dni trudno jest przeanalizować poziom pozostałych rywali i do tego będziemy potrzebowali kilku wyścigów.”

„Esteban oraz Fernando będą musieli wykorzystać maksymalny potencjał samochodu” – zakończył.

Image: © Alpine F1