Brown: Hamilton to mistrz szanujący swoich rywali

Brown: Hamilton to mistrz szanujący swoich rywali

Dyrektor generalny McLarena Zak Brown podkreślił talent i sprawiedliwy styl jazdy Lewisa Hamiltona, który wyróżnia go na tle pozostałych zawodników.

Sześciokrotny mistrz świata jest najbardziej utytułowanym kierowcą w obecnej stawce i uważany przez niektórych za jednego z najlepszych w historii F1.

W ubiegłym tygodniu James Allison, dyrektor techniczny Mercedesa, bardzo chwalił jego umiejętności – „Fakt, że osiągnął taki sukces jest bezprecedensowy. Pośród tych wszystkich mistrzowskich tytułów i niezliczonych zwycięstw, trudno jest znaleźć moment, kiedy Lewis [Hamilton] robi na torze coś niewłaściwego.”

Zak Brown w pełni podziela zdanie Allisona na temat Brytyjczyka, zwracając przede wszystkim uwagę na jego czysty styl jazdy, którym – według Browna – wykazuje autorytet sześciokrotnego mistrza świata.

„Nie mógłbym się bardziej zgodzić z Jamesem Allisonem.”

Dodał również, że Hamilton, poza swoim niewątpliwym talentem, wyróżnia się także wzorowym zachowaniem podczas walki ze swoimi rywalami.

„Hamilton to mistrz, który szanuje swoich rywali. Wyróżnia się jako prawdziwy czempion w swoich umiejętnościach, zaangażowaniu i odwadze, a przede wszystkim tym, że konkuruje w czysty, pełen szacunku, ale i bezkompromisowy sposób.” 

Image: © Mercedes AMG Petronas Motorsport