Brown: Verstappen i Russell będą etatowymi kierowcami Mercedesa w sezonie 2022

Zak Brown - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Dyrektor generalny McLarena, Zak Brown, otwarcie przyznał, że w jego opinii Mercedes zdecyduje się w przyszłym roku na zatrudnienie Maxa Verstappena i George’a Russella.

Siedmiokrotny mistrz świata, po wielu tygodniach niepewności, finalnie podpisał nowe porozumienie z ekipą Toto Wolffa, ale jego przyszłość znów będzie przedmiotem dyskusji pod koniec bieżącego roku, ponieważ obie strony zdecydowały się sformalizować jedynie roczną umowę. W podobnej sytuacji znajduje się również Valtteri Bottas, którego kontrakt wygasa pod koniec 2021 roku.

„Uważam, że w sezonie 2022 zobaczymy w Mercedesie Maxa [Verstappena] i George’a [Russella]” – stwierdził Amerykanin w rozmowie z Daily Mail.

„Max jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, natomiast George reprezentuje młode pokolenie. Gdybym był w Mercedesie, uważałbym, że to zabójczy skład na następne pięć lat.”

Brown potwierdził także, że McLaren nie będzie aspirował do zatrudnienia Lewisa Hamiltona.

„Biorąc pod uwagę, gdzie znajdujemy się obecnie, muszę powiedzieć «nie». Jesteśmy naprawdę zadowoleni ze współpracy z Danielem [Ricciardo] i Lando [Norrisem]. Poza tym ich umowy mają charakter długoterminowy. Jeżeli ściągnęlibyśmy teraz Lewisa, to jego powrót były raczej krótkoterminowy, a my mamy świadomość, że nie jesteśmy jeszcze gotowi do walki o mistrzostwo świata. Potrzebujemy więc składu kierowców, który nas do tego przygotuje. Daniel jest bez wątpienia odpowiednim kandydatem do tej roli. W kontekście transferu Hamiltona uważam po prostu, że byłby to niewłaściwy moment” – podsumował.

Image: © McLaren F1