Brundle: Alonso mógł zdobyć więcej tytułów, gdyby nie potyczki wewnątrz zespołów

Fernando Alonso - Renault F1 Team / © Renault Sport

Martin Brundle uważa, że Fernando Alonso mógł zdobyć więcej tytułów mistrzowskich, ale na jego drodze do potencjalnych kolejnych sukcesów kilkukrotnie stanęły wewnętrzne konflikty.

Hiszpan powróci w tym roku do etatowej rywalizacji w Formule 1 po dwuletniej nieobecności, a jego kolejnym przystankiem w najwyższej kategorii wyścigowej na świecie będzie przemianowany zespół Renault, który od sezonu 2021 będzie występować pod szyldem marki Alpine.

39-latek swoje największe sukcesy święcił w latach 2005 i 2006, gdzie wówczas reprezentował stajnię z Enstone, z którą zdobył dwie mistrzowskie korony, a zespół przez dwa lata dzierżył status najlepszej ekipy w stawce. Alonso z czasem zasmakował także startów w McLarenie i Ferrari, ale w obydwu tych przypadkach doszło do poważnych zgrzytów na linii kierowca-zespół. Nie inaczej było również podczas kolejnej przygody z brytyjskim składem, który na każdym kroku musiał zmagać się z nieprzychylnymi komentarzami swojego podopiecznego.

„Moim zdaniem miał już swoją szansę. Chciałbym, aby ktoś inny zajął teraz jego miejsce” – przyznał Brundle.

„Uważam, że jest człowiekiem, który w jakiś sposób zmarnował swój talent. Wiem, że to mocne słowa i nie chciałbym czytać takich nagłówków, ponieważ według mnie jest znacznie lepszy niż wskazywałyby na to jego dwa tytuły mistrzowskie. Niestety uwikłał się w zbyt wiele potyczek w swoich dotychczasowych zespołach, co w pewnym stopniu mu zaszkodziło.”

„Należy więc zapytać, czy wyciągnął z tego jakieś wnioski i czy Renault da mu mistrzowski samochód? Tego na razie nie wiemy i dlatego właśnie ten sport jest taki ekscytujący.”

„Ogólnie jednak sądzę, że jego powrót jest dobry dla sportu. Jestem osobiście zafascynowany całą tą sprawą i cieszę się, że wrócił. Zobaczymy teraz ile ma w sobie prędkości i zaangażowania, chociaż w jego przypadku nigdy nie należało mieć wątpliwości” – zakończył.

Image: © Renault Sport