Brundle: Perez musi wykorzystać swoje doświadczenie, aby przetrwać w Red Bullu

Sergio Perez - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Były kierowca Formuły 1, Martin Brundle, uważa, że Sergio Perez będzie musiał maksymalnie wykorzystać swoją wiedzę oraz doświadczenie, aby nie podzielić losu Pierre’a Gasly’ego i Alexa Albona.

Zawodnik z Guadalajary, który miał być wsparciem dla Maxa Verstappena, po czterech rundach obecnego sezonu nadal nie może odnaleźć odpowiedniego rytmu w konstrukcji RB16B, przez co lider ekipy skazany jest na indywidualną rywalizację z kierowcami Mercedesa.

„Wygląda na to, że samochód Red Bulla jest zestrojony zgodnie z preferencjami i stylem jazdy Maxa Verstappena. Dlatego też Gasly i Albon nie byli w stanie odpowiednio wyczuć bolidu, a obecnie z takimi problemami zmaga się Perez. Oczywiście Sergio może być mądrzejszy i bardziej doświadczony, ale aby przetrwać w tym zespole i spełnić pokładane w nim nadzieje, będzie musiał w maksymalnym stopniu wykorzystać oba te elementy” – stwierdził Martin Brundle.

Brytyjczyk zaznacza także, że forma Valtteriego Bottasa może być kluczowa w kontekście walki o mistrzostwo.

„Lewis Hamilton zdobył w tym roku 94 punkty i trzykrotnie stał na najwyższym stopniu podium. Jest to zatem dla niego najlepszy start sezonu w karierze. Jednocześnie musi on być naprawdę złowieszczy dla pozostałych zawodników. Jego forma jest po prostu fenomenalna. Red Bull natomiast, chcąc myśleć o powrocie do walki, potrzebuje więcej mocy i przyczepności. W obecnej chwili wydaje się, że Bottas będzie częściej odbierał punkty Verstappenowi, niż Perez Hamiltonowi, a to może okazać się krytycznym i decydującym czynnikiem w batalii o mistrzowską koronę.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool