Brundle: Sainz ma mentalność mistrza i pasuje do Ferrari

Brundle: Sainz ma mentalność mistrza i pasuje do Ferrari

Martin Brundle, były kierowca F1 uważa, że Carlos Sainz jest doskonałym kandydatem do objęcia fotela wyścigowego w Ferrari w razie odejścia Sebastiana Vettela pod koniec 2020 roku.

Według brytyjskiego komentatora, zespół McLaren powinien mieć na uwadze taką ewentualność i – jeśli chcą, by Hiszpan pozostał w ekipie z Woking – powinni zawczasu przedłużyć z nim kontrakt.

„Tak, powinni obawiać się plotek o przejściu Sainza do Ferrari, kiedy skończy mu się umowa” – powiedział Brundle w wywiadzie dla brytyjskiej gazety „Daily Express”.

Dodał również, że Sainz Junior odziedziczył po swoim ojcu – również Carlosie Sainzu, dwukrotnym Rajdowym Mistrzu Świata – odpowiednie podejście kierowcy wyścigowego oraz mentalność.

„Zawsze wspierałem Carlosa [Sainza Jr.], kiedy McLaren wahał się, czy przyjąć go do siebie. Uważam, że odziedziczył po swoim wspaniałym ojcu mentalność prawdziwego sportowca i mistrza. Sprawdziłby się jako kierowca Ferrari.”

Wierzy także, jego argumenty popierające słuszność kandydatury Sainza do objęcia przez niego fotela w Ferrari, mają swoje realne podstawy – chociażby w umiejętnościach Hiszpana.

„W czasach, gdy jeździł w Toro Rosso z Maxem Verstappenem, był dla niego naprawdę twardym orzechem do zgryzienia. Myślę, że niewiele mu brakowało do Holendra. Potrafił także doskonale radzić sobie z presją, którą on wywoływał.”

„Sądzę, że w tych potyczkach między ich garażami, było trochę polityki i w końcu to Verstappen pozostał w ekipie. Ale Sainz był dla Verstappena prawdziwym i godnym przeciwnikiem” – zakończył Brundle.