Buemi i Mortara ukarani po wyścigu w Sanya

Buemi i Mortara ukarani po wyścigu w Sanya

Po wyścigu Sanya ePrix Formuły E w Chinach wielu kierowców zostało ukaranych za przewinienia. Niektóre z nich miały wpływ na ostateczne wyniki, a w niektórych przypadkach zastosowano reprymendy lub kary finansowe.

Sebastien Buemi, który do wyścigu ruszał z alei serwisowej, a metę przekroczył jako szósty, otrzymał karę w postaci 10 sekund za kolizję z kilkoma samochodami w finałowym segmencie wyścigu.

Kierowca zespołu Nissan uderzył na hamowaniu do nawrotu w Robina Frijnsa, który z kolei zderzył się z Lucasem di Grassim. Obaj wycofali się z wyścigu, natomiast Buemi mógł kontynuować jazdę.

W wyniku kary 10 sekund w klasyfikacji ePrix spadł z szóstej na ósmą pozycję za Pascala Wehrleina.

Ponadto Buemi, jak i Daniel Abt oraz Andree Lotterer otrzymali karę finansową za prędkość podczas okresu żółtej flagi na całym torze już po zakończeniu wyścigu, kiedy samochód Di Grassiego nadal znajdował się na torze. Buemiemu i Lottererowi przyznano 2000 euro kary, natomiast Daniel Abt będzie musiał zapłacić 1000 euro. Di Grassi za pozostawienie swojego samochodu "bez zgody dyrektora wyścigowego", otrzymał karę 5000 euro.

Błędu nie ustrzegł się sam zwycięzca wyścigu, Jean-Eric Vergne, jednak w jego przypadku skończyło się zaledwie na reprymendzie, ponieważ kierowca nie zachował odpowiedniego dystansu za samochodem bezpieczeństwa.

Edoardo Mortara nie skorzystał dwukrotnie z Attack Mode, dlatego musiał liczyć się z przejazdem przez aleję serwisową, jednak po wyścigu został on zamieniony na karę czasową w postaci 16 sekund. Kierowca spadł na trzynastą pozycję, choć metę przekroczył na dziesiątej.