Buemi i Rowland pozostają w zespole Nissan e.dams na kolejny sezon Formuły E

Buemi i Rowland pozostają w zespole Nissan e.dams na kolejny sezon Formuły E

Zespół Nissan e.dams potwierdził, że wystawi niezmieniony skład kierowców w kolejnym sezonie Formuły E 2019/20, pozostawiając w kokpitach Sebastiena Buemiego i Olivera Rowlanda.

Sebastien Buemi, mistrz serii z sezonu 2015/16, to wieloletni kierowca ekipy e.dams, która początkowo współpracowała z Renault, a następnie została przejęta przez Nissana.

Szwajcar dla zespołu ściga się od samego początku istnienia Formuły E, a w zakończonym w lipcu piątym sezonie zdobył dla Nissana pierwsze zwycięstwo i zakończył rywalizację na drugiej lokacie w klasyfikacji kierowców.

"Posiadaliśmy dobre tempo w piątym sezonie i mam nadzieję, że wykorzystamy ten impet" - powiedział Sebastien Buemi.

"Jest kilku nowych producentów, którzy dołączyli od szóstego sezonu, jednak my mamy znacznie więcej doświadczenia jako zespół, co zwiększa naszą konkurencyjność."

Oliver Rowland związał się z Nissanem dopiero w zeszłym roku, jednak zdołał pokazać swoje dobre tempo, dając ekipie dwa pole position, a także dwie lokaty na drugim stopniu podium.

Brytyjczyk przyznał, że chce zacząć wygrywać wyścigi, a więcej czasu na przygotowanie się w bolidzie Nissana pomoże mu lepiej dostosować samochód do swojego stylu jazdy.

"Miałem świetny pierwszy sezon, ale teraz nadszedł czas, aby odpowiednio przygotować się na drugi rok startów i wrócić jeszcze mocniejszy" - przyznał Oliver Rowland.

"Do piątego sezonu wszedłem z bardzo małym doświadczeniem, ale myślę, że całkiem dobrze się przystosowałem. Czułem się bardzo dobrze w zespole i otrzymałem wiele wsparcia od wszystkich."

"Mój pierwszy sezon z Sebastienem był wspaniały. Wiele się od niego nauczyłem i mam nadzieję, że możemy się wzajemnie naciskać i prowadzić zespół naprzód."

"Będę miał także więcej czasu na przygotowanie się i współpracę z zespołem, aby zrozumieć, jak jeszcze bardziej dostosować samochód do moich upodobań. Myślę, że to zrobi dużą różnicę. Chcę być jeszcze bardziej konkurencyjny w tym sezonie i zacząć wygrywać wyścigi" - dodał.

Zespół wraz z Sebastienem Buemim nie potwierdzili, czy Szwajcar weźmie udział w rundach Formuły E, czy Długodystansowych Mistrzostw Świata, podczas wspólnych weekendów wyścigowych.