Button: Dla Maxa i Red Bulla to może być ostatnia szansa na zwycięstwo w mistrzostwach

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Jenson Button uważa, że trwający obecnie sezon będzie ostatnią szansą dla Maxa Verstappena i Red Bulla na wygranie mistrzostwa. Powodem tego są zmiany regulacyjne, a zwłaszcza te dotyczące jednostek napędowych, wprowadzane od następnego sezonu.

Max Verstappen wygrał Grand Prix Francji po walce z Lewisem Hamiltonem, tym samym, powiększając swoją przewagę w klasyfikacji kierowców do dwunastu punktów.

Po siedmiu wyścigach można odnieść wrażenie, że RB16B Red Bulla jest szybszym bolidem od W12 Mercedesa. Jednak przed nami jeszcze szesnaście ekscytujących wyścigów, więc oba zespoły dopiero zaczynają swoją walkę o mistrzostwo konstruktorów.

Button uważa jednak, że ta kampania jest ostatnią szansą Red Bulla na zdobycie mistrzostwa. Brytyjczyk nie jest pewny, czy w przyszłym sezonie, dział silników w austriackiej ekipie, który przejmie program jednostek napędowych Hondy, sprosta zadaniu konkurowania z Mercedesem.

„Teraz jest taki moment, gdzie nieważne kto wygra. To są świetne mistrzostwa, ponieważ walczą ze sobą [Mercedes i Red Bull]” – powiedział Jenson Button w wywiadzie dla Express Sport.

„Jeśli Lewis zdobędzie ósmy tytuł, będzie to fantastyczne osiągnięcie i w pełni na to zasługuje. Max ma jednak nad nim przewagę. Zwycięstwo byłoby wspaniałym osiągnięciem, zwłaszcza, że zaczynamy nową erę Formuły 1.”

„Dla Maxa i Red Bulla to może być ostatnia lub pierwsza i ostatnia szansa na zwycięstwo w mistrzostwach.”

„Kto wie, co może się zdarzyć, gdy przejmą rozwój silników Hondy.”

Max Verstappen i Lewis Hamilton / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Mimo tego, że Verstappen jest w najlepszej możliwej pozycji do wygrania mistrzostwa, Button twierdzi, iż musi się zmierzyć z najlepszą wersją Hamiltona w historii.

„Jest po prostu pewny swoich umiejętności, co jest wspaniałe, ponieważ można zobaczyć, że czuje się komfortowo we własnej skórze.”

„To dla mnie najważniejsze wydarzenie tego sezonu - jak się zmienił w porównaniu z zeszłym rokiem.”

„Jest o wiele spokojniejszy, zwłaszcza w samochodzie. Gdy jesteś pod wpływem adrenaliny, możesz powiedzieć coś głupiego, czego potem będziesz żałował. Nawet po wyścigu nadal utrzymuje spokój.”

Button podał jako przykład wypowiedź po Grand Prix Monako, gdzie Hamilton zajął niskie siódme miejsce.

„Monako to trudny wyścig, ale wiele się nauczyłem i po prostu idę naprzód.”

„Wspaniale jest to usłyszeć. Uważam, że on to powiedział z serca i jest to prawdą, a to zawsze jest dobre.”

„Jednak teraz po prostu czuję, że jest pewny w swojej skórze i mówi to, co myśli, co naprawdę dobrze zobaczyć. Myślę, że to najlepszy Lewis Hamilton, jakiego widzieliśmy” - podsumował Brytyjczyk.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool