Button: Hamilton nie ma powodów, by odejść z Mercedesa

Button: Hamilton nie ma powodów, by odejść z Mercedesa

Jenson Button wyklucza możliwość zmiany zespołu przez Lewisa Hamiltona. Były kierowca F1 uważa, że tylko Mercedes jest w stanie zapewnić Brytyjczykowi kolejny mistrzowski tytuł i wyrównanie rekordu siedmiu trofeów Michaela Schumachera.

Pod koniec ubiegłego sezonu w środowisku Formuły 1 zaczęły pojawiać się plotki o rzekomych planach Lewisa Hamiltona, który po wygaśnięciu kontraktu z niemieckim zespołem w 2020 roku, miał zamiar przenieść się do ekipy Ferrari.

Sześciokrotny mistrz świata zdementował je i stwierdził, że środowisko stworzone przez Mercedesa jest tym, w którym czuje się najlepiej i które pozwala mu na dalszy rozwój siebie oraz swojej kariery.

Jenson Button, który rywalizował z Hamiltonem w ekipie McLaren w sezonach 2010-2012, również uważa, że tylko mariaż Hamilton-Mercedes zapewni Brytyjczykowi i jego zespołowi kolejne mistrzowskie tytuły. Dodał również, że „nie widzi” Lewisa z czerwonym samochodzie.

„Myślę, że każdy brytyjski fan Formuły 1 chciałby, aby Hamilton zdobył siódmy tytuł mistrza świata” – powiedział Button.

„Nie wierzę w to, żeby Lewis chciał zmienić swój zespół po wygaśnięciu kontraktu. Tak po prostu podziękować Mercedesowi za wielkie zaufanie, którym go obdarzył i za to, że przez tyle lat budował samochód »pod niego« i zapewnił mu zdobycie tylu tytułów –  a tylko ten zespół jest w stanie zapewnić mu kolejny. Naprawdę ciężko jest porzucić coś takiego i nie wiem, co sprawiłoby, żeby zmienił zdanie.”

„Nie spodziewam się tego, że przejdzie do Ferrari w ciągu najbliższych lat. Nie widzę go tam. Dopóki Mercedes będzie rywalizował w Formule 1, Hamilton pozostanie w Mercedesie” – zakończył Button.