Button: Verstappen nie jest tak kompletnym kierowcą jak Hamilton

Lewis Hamilton i Max Verstappen / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Jenson Button uważa, że Lewis Hamilton posiada więcej umiejętności niezbędnych do zdobycia mistrzostwa w tym roku, niż jego główny rywal, Max Verstappen.

Od początku sezonu między Brytyjczykiem a Holendrem toczy się zacięta walka. Obaj kierowcy prezentują na torach podobny, bardzo wysoki poziom, a o zwycięstwach decydują zazwyczaj niewielkie różnice.

Obecnie w klasyfikacji kierowców prowadzi Verstappen, który przyjeżdża do Baku z czteropunktową przewagą nad Hamiltonem. Po Grand Prix Monako zaszła także zmiana w tabeli konstruktorów – Red Bull ma o jedno oczko więcej od Mercedesa.

Wyjątkową rywalizację o tytuł w trwającej kampanii skomentował mistrz świata Formuły 1 z 2009 roku, Jenson Button. Brytyjczyk zaznaczył, że w swojej ocenie bierze również pod uwagę fakt, iż Lewis Hamilton znajduje się prawdopodobnie w końcowych etapach wspaniałej przygody z Formułą 1.

„Trudno jest zakończyć karierę, kiedy wygrywasz” – powiedział Button w rozmowie z serwisem Planet F1.

„Myślę, że ten rok jest dla Lewisa dodatkową motywacją, ponieważ walczy o tytuł z niezwykle utalentowanym kierowcą, jakim jest Max – jego naturalne zdolności są po prostu niesamowite.”

„Uważam jednak, że Lewis jest najbardziej kompletnym kierowcą. Nie należy też zapominać, że naturalne umiejętności nie są czymś, na co pracowałeś, ale czymś, co po prostu otrzymałeś.”

Button miał okazję poznać Hamiltona także z perspektywy partnera zespołowego, kiedy w latach 2010-2012 wspólnie reprezentowali McLarena.

„Dla mnie kierowca, który ciężko pracuje i rozwija swoje umiejętności, jest najlepszym zawodnikiem na świecie. I taki właśnie jest Lewis. W tej chwili to on jest kimś, kogo trzeba pokonać, bo jest najlepszy na świecie” – komplementował dalej rodaka Button.

„Max, dzięki swoim naturalnym zdolnościom, jest w stanie rzucić wyzwanie Lewisowi, ale nie jest tak kompletny, jak on. Po pierwsze, nigdy jeszcze nie zdobył tytułu mistrzowskiego i nie przeżył tego «rollercoastera», a po drugie nie ma takiego doświadczenia jak Lewis, który poświęcił bardzo dużo czasu na rozwój jako kierowca” – podsumował.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images