ByKolles Racing ujawnia projekt prototypu Le Mans Hypercar

Bykolles Racing PMC LMH / © Bykolles

Zespół ByKolles potwierdził budowę auta Le Mans Hypercar. Od sezonu 2021 będzie to najwyższa klasa samochodów, rywalizujących w Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA.

Prezentując projekt PMC LMH, austriacka ekipa przypieczętowała wcześniejsze zapewnienia o wejściu w nową erę wyścigów wytrzymałościowych. W ramach zaprezentowanej przez zespół koncepcji zbudowane zostaną auta o trzech różnych specyfikacjach – wyścigowej, pokazowej i drogowej.

Pierwsza zakłada budowę samochodu z silnikiem V8 o mocy siedmiuset koni mechanicznych, który stanie do rywalizacji w Długodystansowych Mistrzostwach Świata już od sezonu 2021.

Tym samym ByKolles dołącza do zespołów Toyota Gazoo Racing oraz Glickenhaus, które już wcześniej potwierdziły swój udział w nowej klasie. Dołączenie do nich od 2022 roku zapowiedział Peugeot.

Natomiast wersja drogowa zostanie wyposażona w hybrydowy silnik o mocy aż 1000 koni mechanicznych. Mapowanie silnika zostanie wykonane pod kątem użycia biopaliw w przyszłości.

"Innowacyjny projekt PMC LMH został w całości zaprojektowany w siedzibie firmy w Greding w Niemczech w ciągu około 36 miesięcy przez oddany zespół młodych inżynierów i projektantów" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu ByKolles. "Smukłe, aerodynamiczne linie są wynikiem 1000 jazd w CFD."

Ekipa nie ujawniła na razie więcej szczegółów dotyczących silnika zaprojektowanego samochodu, ale prawdopodobnie będzie to używany obecnie w prototypie LMP1 - Gibson V8.

W sobotę zespół ByKolles Racing rozpocznie rywalizację w osiemdziesiątej ósmej edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Bykolles Racing PMC LMH / © Bykolles
Image: © Bykolles