ByKolles zmuszony do zmiany kierowców. Bonanomi wystąpi w Le Mans zamiast Rossitera

ByKolles zmuszony do zmiany kierowców. Bonanomi wystąpi w Le Mans zamiast Rossitera

Zespół ByKolles Racing zmienił skład kierowców na 24-godzinny wyścig Le Mans. James Rossiter zostanie zastąpiony przez Marco Bonanomiego.

ByKolles został zmuszony dokonać zmian, ponieważ japoński zespół Toyota Super GT wezwał Rossitera do 'spełnienia swoich testowych obowiązków' i nie otrzymał on zgody na start w legendarnej, 24-godzinnej rundzie.

Bardzo żałujemy, że James musiał odwołać swój udział w Le Mans tylko po to, aby wziąć udział w testach w Japonii - powiedział Boris Bermes, dyrektor ds. operacji wyścigowych zespołu ByKolles.

Musieliśmy w krótkim czasie znaleźć zastępstwo. Marco Bonanomi to bardzo szybki i doświadczony kierowca LMP1. Ścigał się już na najwyższym poziomie w Le Mans, reprezentując trzykrotnie fabryczny zespół Audi. Podczas naszych testów na Spa-Francorchmaps w zeszłym tygodniu byliśmy już przekonani o jego niezrównanych umiejętnościach i mógłby kontynuować rozwój naszego samochodu.

Marco Bonanomi trzykrotnie poprowadził prototyp Audi w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. W swoim debiucie, w 2012 roku, finiszował na trzeciej pozycji.